Pärinää pojat, pärinää!

Tunnen suurta myötähäpeää, kun aikuinen mies yrittää päristää moottoripyörästään mahdollisimman suurta meteliä, keskellä asutusta.

Ovatko he jälkeen jääneitä, vai ihan tosissaan? Ei varmasti ihan penaalin terävämpiä kyniä.

Pitääkö pelätä tai kunnioittaa tuota saatanallista pakoputken pärinää? En ymmärrä.

Kenellä on pisin ja kova äänisin. Lapsellista.
1556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Pärinää ja myös savua pitää olla!
https://www.bing.com/videos/search?q=diesel smoke dangerous curves&docid=608000540071722139&mid=27943612E121E5F83C6127943612E121E5F83C61&view=detail&FORM=VIRE

Äänestä

Jotain autismin tapaista, epäsosiaalisuutta. Lahjakkaat autistit tosin harrastaa ihan muuta mutta noille tuo on kykyjä vastaavaa. ja saavat edes joitain reaktioita.

Äänestä

Kyllä kovaääniset ja isovoimaiset mäntämoottorit ovat ihania, se on voima joka puhuu.
Tolkku tietenkin pitää olla siinä hommassa, eli missä ja milloin sitä voimaa ja ääntä annetaan tulla.

Pakoputkivirittelijät on sitten erikseen, eli ne joilla vehkeissä ei ole voimaa vaan pelkää pärinää.

Sähköautohommissa voimalla ei ole mitään merkitystä, ne kulkineet on tarkoitettu vain paikasta toiseen liikkumiseen.

Mielipide.

Äänestä

Toivottavasti bensan hinta nousee bielää ja turha pärinä vähenee
Vantaanlaakso vetokansas liikaa turhaabensan pärinää

Äänestä

Viime yönä taas joku kullinjatke toi tuohon naapuritaloon jonkun vituntelineen sellaisella äänekkäällä auton romulla, että koko kylä raikui. Eiköhän ne saatana osaa arvata, että ihmiset nukkuu helteillä usein ikkunat auki, koska silloin on ulkona hieman viileämpää. Muutenkin poliisin pitäisi kiinnittää näihin äänekkäisiin kulkijoihin enemmän huomiota, ja sakottaa armotta tavattaessa.

Äänestä

Kaikkein vittumaisin ääni lähtee mopoista, sellain terävä pirinä. Kakarat tuntuu vielä nauttivan siitä siitä äänestä, kun sitä kaasua pitää nyppiä koko ajan paikallaankin ja huudattaa moottoria aina kierrokset tappiin joka vaihteella kiihdytyksessä.

Kakarat eivät sitä itse tajua, vanhempien on syytä puuttua pakoputkivirityksiin.

Äänestä

Onhan se hyvin lapsellista tuo tuollainen käytös.
Yleensä terveeseen kehityskaareen kuuluu että pokalapsetkin lakkaavat pöristelemästä hyvissä ajoin ennen eskari-ikää.

Äänestä

Yhteenvetona voidaan todeta; mitä enemmä pakoputki pärisee, sitä pienempi IQ.

Äänestä

Mulla oli räpätin puolkupyörässä 7-vuotiaana. Siis muoviläpyskä kiinnitettiin pinnoihin, joka osuessaan pyörän kiinteään osaan, piti räpättävää ääntä.

Voi pojat me poljettiin ylpeinä. Ehkä nää kundit on jotain 7-14 vuotiaan tasolla.

Äänestä

Joka ikinen kerta kun prätkä-äijä käynnistä naapurissa prätkänsä toivotan hyvää viimeistä matkaa, mutta toistaiseksi vielä se on palannut.

Äänestä
  • Eikö sitä hävetä? Ihan saman, kun joka kerta mä lähtisin talosta, huutaisin kurkkusuorana MÄÄÄÄÄÄ MEEEEEEEN NYYYYYYYYYYYYYYYYT!

    Äänestä

Samaa meteliin perustuvaa "valtaa ja voimaa" kuten hevimusiikissa.
Kun meteli loppuu niin valtakin loppuu.

Äänestä

Niitä ei saa pois silmistä edes Natosodilla.
kukaan ei halua niitä riveihinsä. Kohta
postitetaan kutsuntoja.

Paavi lähetti kauan sitten, sen materiaalin laivoilla
matkalle ”ristiretkille”.

Äänestä

Tuntuu että kateus kaihertaa. Etko itse uskalla ajaa moottoripyörällä tai olla edes kyydissä.
Kun iso kone yskäsee alkaa maisemat vaihtumaan.

Äänestä

Missähän vaiheessa mahtaa olla moottoripyörien sähköistys? Luulisi, että nykyaikaisella elekroniikalla saataisiin kuljettajan korviin helvetinmoinen jytinä ja mäiske, eikä tarvitsisi ympäristöä häiritä. Jos tämä ei käy motoristeille, ymmärrämme mistä on kysymys.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tunnen suurta myötähäpeää, kun aikuinen mies yrittää päristää moottoripyörästään mahdollisimman suurta meteliä, keskellä asutusta.

Ovatko he jälkeen jääneitä, vai ihan tosissaan? Ei varmasti ihan penaalin terävämpiä kyniä.

Pitääkö pelätä tai kunnioittaa tuota saatanallista pakoputken pärinää? En ymmärrä.

Kenellä on pisin ja kova äänisin. Lapsellista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu