Sannalle Euroopan mestaruus bensan hinnassa!!

Näin se ilmasto paranee, kun Sanna laittaa suomalaiset maksamaan.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008907855.html
2272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Kuka+hullu+tämän+bensan+hinnan+takana+on+Suomessa?https://yle.fi/uutiset/3-12330720Polttoainevero+on+Suomessa+kaksinkertainen+verrattuna+EU:n+minimitasoonEU+on+asettanut+polttoaineverolle+jäsenmaissa+minimitason.+Säädösten+puitteissa+Suomi+voisi+halutessaan+lähes+puolittaa+valmisteveron.Hallitus+on+kuitenkin+sitoutunut+ilmastonmuutoksen+torjuntaan+ja+liikennepäästöjen+puolittamiseen+eikä+se+onnistu+asiantuntijoiden+mukaan,+jos+valmisteveroa+pienennetään.+Päinvastoin+tavoitteeseen+pääseminen+edellyttää+verojen+korottamista.KOKO+ILMASTONMUUTOS+JA+HIILIJALANJÄLKIHÖSSÖTYS+ON+PELKKÄÄ+100%+KUSETUSTA+JA+HUIJAUSTA!+PELKKÄÄ+RAHASTAUSTA+KOKO+HOMMA.+ILMASTO+EI+SEN+ANSIOSTA+MUUTU+MIKSIKÄÄN.MIKÄ+HELVETTI+TÄMÄN+MAAN+PÄÄTTÄJIÄ+OIKEIN+VAIVAA?+JOKIN+PAHA+MIELISAIRAUSKO?Tämä+ei+johda+pidemmällä+mihinkään+muuhun,+kuin+konkurssiaaltoon+ja+ennätystyöttömyyteen.+Tämäkö+on+järkevä+kehitys-suunta+tulevaa+ajatellen?+Ei+todellakaan.Sähköautoilu+ei+ole+mikään+autuaaksi+tekevä+asia.+On+tämä+ihme+touhua.

Äänestä

Suuressa harvaanasutussa maassa ilman joukkoliikennettä .

Äänestä

Pari sataa vuotta on iloisesti höllötelty menemään, nyt on laskun maksun aika. terveisin iloinen veronmaksaja.

Äänestä
  • Minä olen myös maksanut veroja. Pitkän pennin ja pitkän sentin. Vaan eipä ole auttanut. Nyt maksan polttoaineesta taas pitkän sentin. Minne nuo kaikki maksaminen pitkät pennut ja pitkät sentin ovat menneet? Tiedätkö sinä?

    Äänestä

Aloitus on tavanomaista porvarivaletta ilman valideja linkkejä esitettyihin väitteisiin. FAKTA.

Äänestä
  • Avuttomat netin käyttäjät, jotka eivät ymmärrä netistä mitään ja eivätkä osaa käyttää hakukoneita, kyselevät linkkejä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Avuttomat netin käyttäjät, jotka eivät ymmärrä netistä mitään ja eivätkä osaa käyttää hakukoneita, kyselevät linkkejä.

    Porvarivaletta suollat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Avuttomat netin käyttäjät, jotka eivät ymmärrä netistä mitään ja eivätkä osaa käyttää hakukoneita, kyselevät linkkejä.

    Ite oot avuton.

    Äänestä


  • Et osaa "klikata" linkkiä??

    Äänestä

Taloussanomat on porvariläpyskä ja jaaritukset sen mukaisia. FAKTA.

Äänestä
  • Juuri näin.

    Äänestä

Ei pääministeri yksin päätä bensan hinnasta Suomessa koska Suomi on parlamentaarinen demokratia.

Äänestä
  • Pääministeri johtaa hallitusta ja hallitus taas on keskeisessä asemassa kun puhutaan polttoaineiden hinnoista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pääministeri johtaa hallitusta ja hallitus taas on keskeisessä asemassa kun puhutaan polttoaineiden hinnoista.

    Edellenkään pääministeri ei päätä yksin Suomessa bensanhinnasta. FAKTA.

    Äänestä

Korruption MM-kisoissa Suomella olisi lähes lyömätön sukupuolineutraali viestijoukkue. Aloittajana Niinistö, toisella osuudella Opro, kolmannella Marin ja ankkurina Haavisto. Ruotsilla ja Norjalla ei olisi mitään mahiksia. USA olisi ylivoimainen ykkönen, kun Suomi ja Ukraina taistelisivat tasaisesti hopeasta.

Äänestä

Et taida ymmärtää mitä on korruptio. Katso naapuriin, siellä talkkarista tulee yhdessä yössä miljardien omistaja, jos sattuu olemaan jossain Putinin kiinteistössä tai sellonsoittajakaverista tulee yhtä-äkkiä maailman rikkain sellonsoittaja, vaikka ajaa vanhalla autolla ja soittaa käytettyä selloa.

Äänestä
  • Suomessa ja Venäjällä korruptio on vain erilaista. Venäjällä sitä ei edes yritetä piilottaa, kun taas Suomessa kaikkialle levinneen korruption piilottaminen ja sen muokkaaminen näyttämään luonnolliselta liiketoiminnalta, on vallanpitäjien tärkein päätyö.

    Äänestä

Sanna paukuttaa ennätyksiä ja mestaruuksia nyt kuin Duplantis seiväshypyssä.
Sanna rykäisi juuri kuluttajaluottamuksen Suomessa mittaushistorian alimpaan lukemaan.

Äänestä

Me halutaan olla ykkösiä, mitä tulee kansalaisten halveksuntaan.

Äänestä

Suomen paskahallitus nurin vaikka voimakeinoin!!!

Äänestä
  • Rottahallitus vastuuseen kurjistamispolitiikastaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Näin se ilmasto paranee, kun Sanna laittaa suomalaiset maksamaan.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008907855.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu