Potkuttomat sähkölaudat kolmipyöräisiksi

Anonyymi

Laudat olisivat vakaampia ajaa jos takana olisi kaksi pyörää rinnakkain. Ja niitä ajettaisiin istumalla polkupyörän istuimen kaltaisella satulalla..

Kaatuminen seisoma-asennosta on vaarallisinta.

3

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niitähän on jo, joskin kaksipyöräisinä ja silloin kyse on sähkömoposta. Useampipyöräisinäkin löytyy, sähköisenä "invamopona".

    • Anonyymi

      Vuokrattava sähköpotkulauta on avaimesi ennenkokemattomaan seikkailuun. Pienikin kivi asvaltilla voi aloittaa viikkojen risteilyn terveydenhuollon kiemuraisilla hoitopoluilla. Vain 2,30€/½h sairaalamaksut

      • Anonyymi

        Minulla on oma sähkölauta ja tosiaan ennakolta pelkäsin juuri kiviä ja monttuja tiellä, että ne voisivat olla kaatumisvaaran aiheuttavia, niin nyt kun pari kuukautta olen skuuttaillut, niin eipä ole pikkukivistä kaatunut ja routarailot tai kuopat tiessä ei myöskään ole aiheuttaneet mitään vahinkoja, kun nopeus on säädettävissä jos huomaa nuo ongelmat, niin ehtii reagoida.
        Ajan kylläkin kakkosvaihteella 15km/t, että 25km/t pääsisi, mutta tuo hiljaisempi nopeus on turvallisempi ja ikää on jo yli 50, niin pääsen ihan hyvin tuolla kakkosvaihteella, kun ei ole kiire mihinkään.

        Aion niin kauan skuuttailla, kun rahkeet siihen riittävät, että kauppareissu sujuu ja huviajelut kuin liitäisi, niin minusta tuo on kyllä hyvä keksintö kertakaikkiaan autottomalle kesämenopeliksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1471
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe