Laudat olisivat vakaampia ajaa jos takana olisi kaksi pyörää rinnakkain. Ja niitä ajettaisiin istumalla polkupyörän istuimen kaltaisella satulalla..
Kaatuminen seisoma-asennosta on vaarallisinta.
Potkuttomat sähkölaudat kolmipyöräisiksi
3
164
Vastaukset
- Anonyymi
Niitähän on jo, joskin kaksipyöräisinä ja silloin kyse on sähkömoposta. Useampipyöräisinäkin löytyy, sähköisenä "invamopona".
- Anonyymi
Vuokrattava sähköpotkulauta on avaimesi ennenkokemattomaan seikkailuun. Pienikin kivi asvaltilla voi aloittaa viikkojen risteilyn terveydenhuollon kiemuraisilla hoitopoluilla. Vain 2,30€/½h sairaalamaksut
- Anonyymi
Minulla on oma sähkölauta ja tosiaan ennakolta pelkäsin juuri kiviä ja monttuja tiellä, että ne voisivat olla kaatumisvaaran aiheuttavia, niin nyt kun pari kuukautta olen skuuttaillut, niin eipä ole pikkukivistä kaatunut ja routarailot tai kuopat tiessä ei myöskään ole aiheuttaneet mitään vahinkoja, kun nopeus on säädettävissä jos huomaa nuo ongelmat, niin ehtii reagoida.
Ajan kylläkin kakkosvaihteella 15km/t, että 25km/t pääsisi, mutta tuo hiljaisempi nopeus on turvallisempi ja ikää on jo yli 50, niin pääsen ihan hyvin tuolla kakkosvaihteella, kun ei ole kiire mihinkään.
Aion niin kauan skuuttailla, kun rahkeet siihen riittävät, että kauppareissu sujuu ja huviajelut kuin liitäisi, niin minusta tuo on kyllä hyvä keksintö kertakaikkiaan autottomalle kesämenopeliksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2862963Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482017- 1151751
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261709Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661327
- 611283
- 681253
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781213