NYT KAUPPIAAT JA TUKKULIIKKEET ,Ahnehtii.

Vanhat varastot myydään uusilla hinnoilla.Tuskin tuottajat saa vielä mitään.Väli kädet johtajat ottaa rahat.Ahneus on nopea.
650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aina näin bensakauppiaat!

Äänestä

Ahneet kauppiat rikastuu.

Missä koronayuet ja yritystuet

Kaikki siirretty taas kuluttajan maksettavaksi

Hallituksen vika kaikki

Äänestä

Nyt ei rahat riitä mihinkään. Hävetkää.

Äänestä
  • Kiitä Marinia!

    Äänestä

Suomalaisia voi viedä kuin pässiä narussa , ja lyödä välillä ottaan.

Äänestä

Täys mellakka päälle! Hyllyt tyhjiksi. Vartijat ja kauppiaat kumoon!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vanhat varastot myydään uusilla hinnoilla.Tuskin tuottajat saa vielä mitään.Väli kädet johtajat ottaa rahat.Ahneus on nopea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu