Ovat Putinin kanssa samoilla linjoilla. Kohta 10 v nuo alueet ovat taistelleet Ukrainan natseja vastaan. Hyvä kun edes yksi maa tunnustaa. Vai onko niitä muitakin.
https://mvlehti.net/2022/06/29/syyria-tunnustaa-donetskin-ja-luganskin-kansantasavallat/
https://mvlehti.net/2022/06/29/syyria-tunnustaa-donetskin-ja-luganskin-kansantasavallat/
Vastaukset 10
Vanhimmat
Onko siellä enää mitään, eiköhän toistu Aleppon kohtalo noitten kaverusten kynsissä??
isä aurinkoinen ja lukashenkon voisintunnustaa.Siinä sitten kehittämään varsinaista Mordorin synkkää ja takapajuista tasavaltaa kuolemantuomioineen.
Olleet pitkään itsenäisesti
Milloin suomi tunnustaa alueet
Alueet on tunnustettu, samoin Krimi, sekä niiden kuuluminen Ukrainalle.
Suomi piti pitkään Putinille ikkunaa auki sivistyneeseen maailmaan. Ei siinnä tilanteessa olisi putinin kannattanut alkaa viskomaan kiviä. Osoitus siitä millaisissa harhoissa venäjä rypee.
Eu koira suomi tuskin tunnustaa
Kuka uskoo enään Suomen valtioon.
Mitäs pirua se teille neukuille kuuluu?
Pohjois-Korea, Enitrea, Venezuela ja Kiina tulevat tunnustamaan venäjän valtaamia alueita.
Siinä onkin joukko hylkiövaltioita joita eivät kansainväliset säännöt koske, eikä ihmisten oikeuksista kunnioiteta.
Heh. Syyria, tuo totuuden, vapauden, sivistyksen ja aitomielisyyden kehto! Edesmenneen suuren henkisen johtajamme Muammar Gaddafin loistava ja kadehdittu synnyinmaa!