Ukraina pyytää koko ajan aseita..kuulemma kuukaudessa pitäisi 5miljardin edestä uusia aseita..miksi Ukraina ei ole saanut mitään aikaan vaikka aseita viety koko ajan..missä ne aseet on..piilotettuko jonnekin ja myydään eteenpäin..omko näin.ryssät etenee koko ajan ja tuhoaa ja tappaa..missä ukrainalaiset sotilaat
Ukraina ja aseet
Anonyymi
355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Samaa mieltä..mikä on totuus
Iltalehti uutistoi:"Donetskin separatisteilla vanhoja tankkeja ja taistelijoita – aseita jopa ensimmäisestä maailmansodasta"
Heh.... Jos separatisteilla on ensimmäisen maailmasodan aseita ja niillä ne sotilaallisesti voittavat ne 2000-luvun aseet joita länsi, Suomi etukenossa, on antanut Ukrainalle - niin voihan pojat! 8-D
Tosi surkeita aseita lännellä ja TV-koomikon johtamat sotilaat ovat samaa surkeata pelletasoa....
Ukraina jättää taakseen uutta länsiaseistusta perääntyssään kapinallisille ja Venäjän armeijalle. Siksi joutuvat kerjäämään koko ajan lisää uutta aseistusta.