Eipä ole helle haitannut yhtään

Ihan normaalisti lenkilläkin tullut käytyä ja siihen porrasjuoksut kuntopiiri päälle vaikka ikämies jo olenkin.
Harmi että lämpimät kohta loppumassa, mutta onhan vähän viileämmät mukavampia retkeilykelejä.
1051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

tuntuu että näin yli50v hikoaa ilman kuntoiluakin näillä säillä,

Äänestä

No voi sua, vaikka olet niin hyvä.

Äänestä

Jokainen on yksilöllinen. Toiset kärsii, toiset ei.

Äänestä

Kasvit kuihtuvat helpommin. Ei kuitenkaan oikein raski nurmikoita kastella. Sadevettä ei ole tallessa.

Äänestä
  • Pidät nurmikkoa mutta et raaski kastella sitä? Täh? Jos sulla olisi lapsia niin raaskisitkohan edes ruokkia niitäkään koska se maksaa.

    Äänestä

Mulla ylipainoisella on tehnyt tiukkaa. Yöksi laitan kaikki ikkunat auki, päivisin vedän verhot eteen. Mikroaterioita ostin, koska en halua hellaa käyttää. Jääkaapissa on kannussa jääteetä.

Kukin tyylillään.

Äänestä

Talossamme asui 70v pyöräilijä.
kehui kovaa kuntoaan usein.
vähän ajan kuluttua oli ajanut pyörällään ojaan kun sai sairaskohtauksen...terve, hyväkuntoinen mies.

Äänestä
  • kuoli sinne ojan pohjalle.
    sairas eukko elää vieläkin 26v myöhemmin, eikä pyöräile.

    Äänestä

Ihan hyvin on mennyt joka päivä 17km vaikka ikää vasta 77v.

Äänestä

Jos haluaa pukeutua normaalisti helteillä, niin kuumahan se on ulkona liikkua. Kun ei viitsi alastomana ulkoilla, niin on paljon viileämpää pysyä sisällä ilman vaatteita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ihan normaalisti lenkilläkin tullut käytyä ja siihen porrasjuoksut kuntopiiri päälle vaikka ikämies jo olenkin.
Harmi että lämpimät kohta loppumassa, mutta onhan vähän viileämmät mukavampia retkeilykelejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu