Kestäkää vielä hetki, siskot ja veljet

Anonyymi

Seksi ja säädytön asuminen samaa sukupuolta olevan kanssa on vastoin jumalan sanaa. piste.

En ymmärrä miten tätä maata rakennetaan tarkoituksella kiirastuleksi, jossa synti rehottaa. Ja sitten tästä maasta pitäisi olla vielä ylpeä, häpeän tätä maata, kaikkialla haureutta ja syntiä, jopa radiossakin kehotetaan tekemään huorin ja pettämään puolisoaan. Vääräuskoisille ei saa sanoa että olette väärässä, mutta omaa uskontoa pilkataan surutta.

Onneksi tuomiopäivä on lähellä ja paha saa palkkansa.

9

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinäkin joudut viimeisellä tuomiotta näyttämään koko elämäsi, ja saat tuomion,kun Raamatun mukaan ei ole synnitöntä ihmistä
      Emme ole toisten tuomareiksi tarkoitettuja,vaan sinunkin pitäisi kertoa evankeliumi tässä paikassa, ei ihmetellä muitten syntejä. Niin siellä Raamatussa lukee. Piste.

    • Anonyymi

      Mietin äskettäin sitä ilmestyskirjan "nikolaiittainoppia" jota Jeesus vihaa.

      Onko se jotain sellaista että synnillä ei ole väliä, ei haittaa pridet eikä homoilut, ei pedofilia ei murhat?
      Suvaitsee vaan kaikkea?

    • Anonyymi

      Olen samaa mieltä..kohta ei ole muita kuin homoja ja lesboja..jaikki systeemiset ja kulkuset pitää kieltää..ei heterotkaan kulje tuolla hillumassa..yököttää koko sakki

      • Anonyymi

        Eiköhän suurin osa hillujista ole heteroja? Yöllä ei saa rauhassa poistua yökerhosta kun hillujat häiritsee.

        Margit


    • Anonyymi

      Näin heterona kysyn vaan. Mihin lahkoon kannattaisi liittyä jotta taivaspaikka olisi varmin mahdollinen? Helluntailaisten kanssa siellä ei varmaankaan ole mukavaa olla, joten onko muualla tilaa?

    • Anonyymi

      Noin käytännössä, kuinka Jeesus poistaa kaiken synnin maan päältä?

    • Anonyymi

      Tuomiot ovat raamatussasi ilmoitettu.
      eesuksen evankeliumia Luukkaan mukaan:
      20:45-47 Ja kaiken kansan kuullen hän sanoi opetuslapsillensa:
      "Kavahtakaa kirjanoppineita, jotka mielellään käyskelevät pitkissä vaipoissa ja haluavat tervehdyksiä toreilla ja etumaisia istuimia synagoogissa ja ensimmäisiä sijoja pidoissa,
      noita, jotka syövät leskien huoneet ja näön vuoksi pitävät pitkiä rukouksia; he saavat sitä kovemman tuomion".
      Matteuksen kirja luku 5:22. Mutta minä sanon teille: jokainen, joka vihastuu veljeensä, on ansainnut tuomion; ja joka sanoo veljelleen: Sinä kelvoton, on ansainnut neuvoston tuomion; ja joka sanoo: Sinä hullu, on ansainnut helvetin tulen.
      1. Kor. 11:28–29 "Jokaisen on tutkittava itseään, ennen kuin syö tätä leipää ja juo tästä maljasta. Se, joka syö ja juo ajattelematta, että kysymys on Kristuksen ruumiista, syö ja juo itselleen tuomion."
      Matt.25:41 "Menkää pois minun luotani, te kirotut, ikuiseen tuleen, joka on varattu Saatanalle ja hänen enkeleilleen."
      JNE...

      Helluntalaisilla on oma tuomitsija, tosin hänellä ei ole valtuuksia ihmisten tuomitsemiseksi mutta lahkonsa uskovaisien suhteen ilmeisesti saa esiintyä tuomarina:
      -valonenhan on laittomuuden herran tavallansa tunnustanut helluntalaisten herraksi JA samalla tuomitsee lahkonsa uskovaiset näin:
      -valone-Käyttäjä698 kirjoitti:
      "Se laittomuuden herra meissä on se paha, se saatanan voima, josta emme pääse irti, jota vastaan taistelemme, ihan jokainen."
      "-valone-Käyttäjä698 kirjoitti:
      Samaan sakkiin kuulut, eli likaantuviin ihmisiin!
      Jo se saasta mitä heität täällä päällemme vie sinut pimeään helvettiin."

    • Anonyymi

      Muuta islamilaiseen maahan niin pääset onnelaan. Siellä ei naiset kulje säädyttömästi ilman huntuja ja homoja teloitetaan. Tuomiot ovat kuin vanhasta kunnon Raamatusta muutenkin.

      Kerrotko tarkemmin tästä radiossa kehotetusta huorin ja pettämisestä?

      Jännä juttu kuinka olemme maailman onnellisin maa vaikka sinun mukaasi kaikki menee huonosti. Ja maat jossa noudatetaan Raamattua ovat täysin ihmisoikeuksia polkevia.

      Ikävä kertoa tämä sinulle, mutta mitään tuomiopäivää ei ole tulossa. Kuolinvuoteella voit muistella kuinka sinun tuomiopäivän manauksille on naurettu, koska se on aikuisten satua. Ehkä siinä vaiheessa ymmärrät viimeistään, että koko elämäsi on ollut valhetta.
      Toki vielä kerkeät tulemaan järkiisi ja jättämään tuollaisen kuolemankultin taaksesi. Saisit viimein ihmisarvoisen elämän.

    • Anonyymi

      Tuomiopäivä on häviäjän mielikuvituksessa , harmittaako ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8960
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6227
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1340
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1291
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1101
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      78
      949
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      857
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      768
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      676
    Aihe