Maanantaiaamuna krapula ja vapina

Kuinka moni muu ateisti potee tänä aamuna krapulan kanssani?

Eikö tämä ole se jalo tapa, jolla me elämme, mitään tai ketään pelkäämättä, hyvien tapojen mukaan?

Se, joka krapulan hankkii, se krapulan kestäköön!

Pitäisikö siirtää krapulaa taas päivä tai pari tuonnemmaksi? Sehän onnistuu, kun poksauttaa sihijuomatölkin auki heti aamusta. :)

Mites kristityn uskovan arki lähtee sujumaan? Ei varmaankaan ole krapula niin kuin meillä ateisteilla on? Mehän olemme moraalin kannalta ylivertaisia... :)
7218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Uskovat rukoilee ja Jeesus poistaa krapulan pyynnöstä.

Äänestä

Kyllä minulla on useinkin krapula varsinkin näin kesä aikaan kun olemme mökillä vaimon kanssa kahdestaan joka päivä otamme enemmän tai vähemmän sihahtavaa se ei tee meistä sen huonompia uskovaisia sillä Jeesuskin käytti viiniä .

Muuna kuin näin loma-aikoina otamme vähemmän alkoholia ja käymme säännöllisesti seurakunnassa kuuntelemassa sanaa ja näkemässä tuttuja työt myös estävät alkoholin käyttöä mutta kyllä me silloinkin sen kerran viikossa pyrimme nollaamaana stressaavan maailmanmenon alkoholia nautiskellen vaikka emme siitä ääntä pidäkään.

Äänestä

Minä aloin rakentaa känniä heti aamusta. Ei ehdi krapula pilata päivää, kun vetää pari kolme tiukkaa heti herättyään. Suosittelen.

Turhaan täällä hihuja puhuttelet. Ei ne ymmärrä mitään hyvän päälle. Jeesustelevat selvin päin ja elävät siveästi. Ei voisi vähemmän kiinnostaa kunnon ateistia. ;:)

Äänestä

Uskovainen nautti jeesuksen verta oksennukseen asti 🤣🤣🤣

Äänestä

Hint:
Kirkon sakastissa on varmaan muutaman kymmenen litraa Jeesuksen verta krapulaan.
Ei muuta kuin sorkkaraudan kanssa yön hiljaisuudessa mälläämään.
😁

Äänestä
  • Parasta tässä on se, ettei teidän tarvitse mennä perinteisesti saunaan viikonloppuna, sillä Jeesuksen veri puhdistaa ainakin synneistä.

    Äänestä

Aloitus ei tietenkään liity mitenkään ateismiin, senhän aloituksen tehnyt teisti-idiootti toki tietääkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuinka moni muu ateisti potee tänä aamuna krapulan kanssani?

Eikö tämä ole se jalo tapa, jolla me elämme, mitään tai ketään pelkäämättä, hyvien tapojen mukaan?

Se, joka krapulan hankkii, se krapulan kestäköön!

Pitäisikö siirtää krapulaa taas päivä tai pari tuonnemmaksi? Sehän onnistuu, kun poksauttaa sihijuomatölkin auki heti aamusta. :)

Mites kristityn uskovan arki lähtee sujumaan? Ei varmaankaan ole krapula niin kuin meillä ateisteilla on? Mehän olemme moraalin kannalta ylivertaisia... :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu