hampurilaisateria. Pihvi on maukas koska pariloitu ja majoneesi maukasta ja sitä saa tuplasti jos pyytää.
Burger Kingin Whopper -ateria paras
Anonyymi
43782
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Ihan samaa paskaa kuten muutkin roskasafkat.
Trollaat vaan ja menet Heseen heh heh heh heh...
Mäkin hampurilaiset pieniä mauttomine sämpylöineen ja pihvi on teollista jauhelihapihviä.
Pelkkää kusetusta.
Trollonlollon.
En ole käynyt mäkissä sitten 1996.
Clock vuonna -85 oli paras, olitko edes syntynyt vielä silloin?
Olen syntynyt 1960.
Aha, ehkä sitten kävit joskus Clockissakin, niitä tosin tais olla aika harvassa, ne kerroshampurilaiset jotenkin maistuivat erityisen hyvälle, voi olla nostalgialisääkin mukana..
En ole käynyt Clokissa.
Hesen hampurilaiset mauttomia koskat pihvi mauton ja majoneesi heikkoa.
Vanhanajan katukeittiögrilleissä sai hyvät eväät matkaan, kuten Kompostin nimi oli erikoinen mutta maut paikallaan. Yksi parhaista Vantaalla.
Koska pariloitu ...miksi parilointi on paras?
Pariloitu pihvi on maukas toisin kuin hikinen valmispihvi.
Pariloituun pihviin tulee makua jota ei muiden hampurilaisketjujen valmispihveissä ole.
On kova. Ulkomailla jos sattuu sellainen ketju kuin Carls junior vastaan niin suosittelen. Ja Shake Shack tietty myös.
Venäjän vallan alla/YYA-aikana sai sentään kioskeista maukasta zakuskaa kuten täytettyä perunaa, ja palan paikkeeksi pivoa.
Huutelee porvari.
Kun haluan hampurilaisaterian: Burger King.
ok.
Koita saada se äityli kerran tekemään sinulle kotiruokaa. Vai osaako se?
Sitten et vetailisi prosessiruokia keskenään vaan ruokia prosessiruokiin.
Sulla on äityli josta saarnaat.
Ai sunko lähti etkä tiedä missä menee? Onko sulla paljon sisko- ja velipuolia?
Puhu vaan omasta äitylistäsi nuori tissiriippuvainen.
Jahas, näköjään osui ja upposi. No, muista lähetellä joulukortteja kiaikille sisaruspuolillesi :-)
Luulet vaan tissiriippuvainen kolli.
Niin joo, eihän sulla rahaa ole kortteja lähetellä. Kysäise isukilta. Ai mutta ethän sinä sitä edes tunne (Tunsiko muuten äitisikään?).
Harmillinen tuo sinun tilanteesi. Ehkäpä joskus löytyy ratkaisu, kuka tietää. SIihen asti kyllä joudut niitä einesruokia syömään. Harmi tosiaan.
Burger Kingin ranskalaisetkin ovat parhaita koska ne eivät ole kuivakoita tikkuja kuten Mäkissä ja Hesessä.
Laatu ratkaisee eli jos haluan hampurilaisaterian menen Burger Kingiin.
Kyllä.
Pienemmissä paikallisissa hampurilaisravintoloissa on paremman laatuisia hampurilasia.
Eivät näytä siltä kuin joku olisi istunut hampurilaisen päällä.
- hitto kelaa vähä, hampurilainen kahella pihvillä ja pekonilla euro viiskyt!
- oikeesti? Missä?
- no ei missään, mut eiks oo halpa!!
Ravintola Mortonin Delaware on kesän paras hampurilainen! Parempi kuin mikään teollinen lätty ketjuravintolassa. https://morton.fi/ruokalista#tab-burgerit
Jaa. Mä otan aina double steakhousen.
BK:n Whopper on todella paras ns "ketjuburger" hampurilainen. Pesee mennen tullen hesen ja mäkkärin onnettomat ja ylihintaiset majoneesipullat.
Tuo on totta. Onneksi Burger King tuli Suomeenkin. Ehkä kerran kuussa syön hampurilaisen mutta silloin se on aina Whopper.
Tässä esimerkki näistä teollisista elintarvikkeista:
https://t.me/AmericanExceptionalism/30934
Mitä noihin kaikkiin teollisesti valmistetuihin tuotteisiin lisätään, ei ole edes tiedossa.
Omatekoista pekoni-burgeria ei ole vielä mikään voittanut.
Kaikki hesburgerit pitäisi muuttaa Burgerkingeiksi.
Kyllä.
Vähän siitäkin kiinni missä tuon hampurilaisaterian syö.
Paras Big Mac meal oli Wall Sreetillä. Siellä söin tuon mäkkärissä valkoisin pöytäliinoin varustetun pöydän ääressä.
Kyllä maistui!
Burger King on tasaisen huono kaikkialla, missä olen vieraillut. Jenkeissä en ole käynyt, mutta melkein sadassa maassa olen.
Parin korttelin päässä on BK, josta tulee käytyä purilainen ehkä noin pari kertaa kuukaudessa. Koskaan en ole tuota Whopperia maistellut.