Kun pelkkä olemassaolo on raiskaus

Anonyymi

Mediassa on hienoa uhriutumista, jossa ihmiset, joilla ei oikeasti ole mitään kokemuksia, haluavat päästä marttyyrien seuraan.

Samalla tietenkin marttyyrien määrää pitää rajata, eihän kukaan halua olla seurassa, joka huolii jäsenekseen kenet vaan.

Iida Tani räjäytti IS-lehdessä tänään pankin.

SUOMESTA kuulee usein puhuttavan tasa-arvon mallimaana, mutta:
"”Kyllä, aikamoista seksuaalista häirintää koin viimeksi, kun kävin eduskunnan kahvilassa” kirjoitti Vähäkainu"

Ja sillä sitten meni koko Suomen maine :D
Yhdestä Vähäkainusta, joka sai vielä sanktioita?
Ymmärtäisin, että maine menee, jos ei reagoida, mutta reagointi on merkki siitä, että asiat ovat kunnossa. Jos joku tollo kuvittelee maailmaa, jossa ihmiset puhuvat vain sillä tavalla, joka ei ärsytä ketään, niin toive ei ole realistinen.

Suomen maineen pilaamisen todisteita ovat Iida Tanin mukaan myös:
Ruotsalainen urheiluseura ehti myös kieltämään tytöiltä bikinien käytön harjoituksissa ja Yhdysvaltain korkein oikeus kumosi liittovaltion tason aborttioikeuden.
Kyllä nyt suomalaisten pitää hävetä. Erityisesti naisten pitää hävetä koska heillä on miehiä enemmän ääniä eikä asioita tapahdu ilman heidän ääniään.

Mutta, kun yksittäisten törkyturpien teot yleistetään totuudeksi, joka koskee kollektiivisesti kaikkia miehiä, on vain oikeudenmukaista muistuttaa, että Sandra Erikssonin mukaan " Menin sitten iltakävelylle ja yhtäkkiä jokainen mies (kyllä, jokainen mies) on potentiaalinen raiskaaja"

Sitä ei vähennä se tosiasia, että niin on nainenkin ja muunsukupuolinen. Kysehän ei ole oikeudenmukaisuudesta vaan tasa-arvosta ja sitä ei saavuteta rehellisyydellä eikä oikeudenmukaisuudella.

Ainakaan niillä ei saavuteta median huomiota.

PS
Jokainen hissi on potentiaalinen surmanloukku. Siis jokainen. Miten hissit voidaan sallia?

1

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tasa-arvosta avautuvat ovat yleensä kaksinaamaisia.
      Sen sijaan, etyä haluaisivat tasa-arvoa, he käyttävät energiansa jonkun vähemmistön leimaamiseen.

      Perusteena omalle yksisilmäisyydelle kelpaa mikä vaan asia mistä päin maailmaa tahansa. Sitten sanotaan, että ahistaa nuo miehet, naiset, lapset, vanhukset jne...

      Tasa-arvon vaalijoiden pitäisi puuttua kirjoituksiin, joissa itse keksittyä tasa-arvoa käytetään jonkun ryhmän demonisointiin ja oman egon pönkittämiseen
      Siis ihan tasa-arvon vuoksi, jos sillä niille on mitään merkitystä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      63
      4571
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      164
      3512
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      63
      2854
    4. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      149
      2811
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2674
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1913
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1801
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1646
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1630
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      42
      1342
    Aihe