Tulee ydinaseiden lisäksi tuoda maailman toiseksi parhaan maan Amerikan Yhdysvaltain joukkoja.
Tämä toisi aivan uutta tekemisen meininkiä koko vihdoinkin vapautuneelle maallemme.
Selvää lienee kaikille että niin Ottawan sopimus kuin "sopimus" Ahvenanmaan demilitsrisoinnista vedetään silppurista läpi!
Tämä toisi aivan uutta tekemisen meininkiä koko vihdoinkin vapautuneelle maallemme.
Selvää lienee kaikille että niin Ottawan sopimus kuin "sopimus" Ahvenanmaan demilitsrisoinnista vedetään silppurista läpi!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jaa, että oikeistosose
onkin Pietarin trolli.
Siltä vaikuttaa, trolli on hän. Ydinaseet meille on Venäjälle syy varustautua rajallamme. Ei käy se kohellus.
Ei tuo syytä ole tarvinnut rikoksiin ihmisyyttä vastaan.
USA:n joukot voivat käydä harjoittelemassa ja oppimassa maailman parhaan armeijan luona, mutta ei tänne pysyvoiä joukkoja tarvita.
Meille tulee F35 hävittäjät, ja kun saamme vielä lisää ohjuksentorjuntakalustoa, niin siinä on sellainen arsenaali, ettei Venäjä edes harkitse sotilaallisia toimia meitä kohtaan.
OikeistoSosDem väliin Bolseviikki, väliin tuollainen. Kuin ongen koho kun kala kiinni.
Sukupuolisuuntauksensakin, väliin pimuna ja siltä väliltä.
Vedä Majuri ...
näin tulee käymään ja ydinsota alkaa ja suomi tuhotaan.
Mistä olemme vapautuneet? Milloin Suomi on ollut vieraan valtion alaisena?
Vastaus:????
Vastaan tästä sivusta, että olemme ilmeisesti vapautuneet pelosta.
Turhasta sellaisesta, jota juurrutettu kymmeniä vuosia.
Turhaanko, ei toki, mutta tunnustakaa, pelolla ei oikeutta saa.
Juuri näin. Lisätään vielä että vapautuneet pelkoon liittyvästä nöyristelystä ja miellyttämisenhalusta minkä "Timo" 1961 Moskovan avustuksella kansan alitajuntaan traumatisoi tarkoituksella.