Kuinkahan huonoja ne on olleet, jotka eivät ole seinäjoelle päässeet laulu kilpailuun?!
Tagomarkkinoiden laulukilpailu
42
781
Vastaukset
- Anonyymi
Ihanan kotikutoista koko lähetys! Kourallinen juntteja paikan päällä. :)
- Anonyymi
Järkyttävää, miten ne vaihtavat vaatteet joka laululle, varmaan sama homma lauantaina ketkä sinne pääsevätkään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Järkyttävää, miten ne vaihtavat vaatteet joka laululle, varmaan sama homma lauantaina ketkä sinne pääsevätkään.
Eiks se oo hyvä et on vaatteet päällä.
- Anonyymi
Heta Porista kuuluu enempi porin jazzeille,eikä tangomarkkinoolle ollenkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heta Porista kuuluu enempi porin jazzeille,eikä tangomarkkinoolle ollenkaa.
On se Rauman poika LAURIKI hyvä laulaja,mahtava ääni ja kiva huuto.
Se kuuluu lauluun,,mutta sori vaa kyl kruunun pitää mennä kurikkaa KEIJOLLE.
Entinen pohojanmaa mäkin - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heta Porista kuuluu enempi porin jazzeille,eikä tangomarkkinoolle ollenkaa.
Pakko laulaa tangoa kun jazzilla ei tienaa. Heta on ihana kaunis seksikäs ja osaa laulaa.
- Anonyymi
meni sitten nuotin viedestä,
- Anonyymi
Kaikkien aikojen surkein tunnelma näissä laulannoissa.
Yleisö vanhainkodista tuotua, laulajat b luokan harrastelojoita, lattea tunnelma.- Anonyymi
KURIKAN poika Hietikko KUNKUKSI!!!!!
Ja
HANNA mikä se olikaa se lyhyt myös. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
KURIKAN poika Hietikko KUNKUKSI!!!!!
Ja
HANNA mikä se olikaa se lyhyt myös.Kurikan poika oli paras. Samettinen, notkea, vaivaton ääni. Plussaa vielä kauniista kasvoista, ja entäs ne silmäripset!!!
Harvinaisen kaunis "poika", ottaisin....
Se ammatti on huolestuttava on nimittäin teurastaja! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kurikan poika oli paras. Samettinen, notkea, vaivaton ääni. Plussaa vielä kauniista kasvoista, ja entäs ne silmäripset!!!
Harvinaisen kaunis "poika", ottaisin....
Se ammatti on huolestuttava on nimittäin teurastaja!Jos ei olisi teurastajia, niin mitä grillaisit.
No, tomaattia ja muita kasviksia, niillä vaan ei jaksa tehdä oikeaa työtä.
- Anonyymi
Vanhat äijät katsomossa melkei nukkuivat, kun ei tullut kunnon jytkytangoja.
Kyllä siinä nut niin käy, että tämä tangoillu loppuu tähän vuoteen. Vanhat ei tykkää ja nuoret ei ole moneen vuoteen käyneet.- Anonyymi
Olsit menny itte yleisöö istumaa vanhusten kaa.
MIKS KUITESKI KATOOT KISAA TÖLLÖSTÄ???
Ku näit ketä yleisös on. - Anonyymi
Nuoret ei ymmärrä tangon taikaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nuoret ei ymmärrä tangon taikaa
Ja ne jokka valittaa ettei tykkää tangoosta, asuu vääräs paikas.ei kuulu POHOJANMAALLE.
Sitte vaa asumaa porin jazzeille tai johki muualle mitättömiin pippaloihin.
KYLLÄ TANGOMARKKINAT ON PARASTA.
Vaikkei paikalle pääsiskää,tv näköö. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olsit menny itte yleisöö istumaa vanhusten kaa.
MIKS KUITESKI KATOOT KISAA TÖLLÖSTÄ???
Ku näit ketä yleisös on.Istuin kotona ja odotin kunnon tangoja, mutta niitä ei tullut, kyllästyin ja nukahdin sohvalle ja herätessäni kiitin Luojaa siitä etten mennyt paikanpäälle. Enkä tästälähtien edes suunnittele sinne menoa. Kiitos 30 tangomarkkinoista joissa ole ollut mukana, mutta nyt se on loppu.
- Anonyymi
Ei kuulunut oikeita tangoja vaan iskelmää.
- Anonyymi
Missä tommoset juhlat on?
- Anonyymi
Jurvas
- Anonyymi
Onpa mennyt surkeaksi tangokisailu. Jos ei tahti parane, loppu häämöttää.
Tasaisen hyviä laulajia kaikki, kuitenkin jokainen sortui huutamiseen. Miksi pitää huutaa suu ammollaan?
Kurikan poika oli omaa luokkaansa, tosin hänkin sortui huutamaan.
Kaunis mies kauniine ääninen!- Anonyymi
Vai sortui huutamaa...voi Kristus. Sehän kuuluukin välillä laulus huutaa.
Kyllä oikiat laulajat kuuluu huutaa.
Mene sinä piipittäjä suihkukoppiis laulamaa sitä hirveää piipitystäs ja sössötä siällä.
Et ymmärrä laulusta mitää.
- Anonyymi
Seiinäjoella. Mistä olet kun tuollaisia kyselet.
- Anonyymi
Nämä kuningas ja kunigatar on jo etukäteen valittu, siis voittaja on kruunattu, ennenkuin edes koko tangokatu on avattu.
Näin on tehty vuosia vuosia, nyt vain kerätään kermat päältä, eli rahat. - Anonyymi
Tuomaristo seuraa kilpailijoita hyvin pitkään.
Voittajaa ei valita parin laulukerran perusteella, vaan siihen kuluu vähän enempi aikaa.
Sehän on selvä että varsinaisessa kilpailussa voittaja on jo selvillä ja voittaja on porukan paras laulaja. - Anonyymi
Joskus sinne on tungettu suvun voimalla.
- Anonyymi
Ihan perzeeztä koko markkinat. Oikeesti LOPETTAKAA JO KOKO TURHA HÖMPPÄ !!!!
- Anonyymi
Mitä hittoo...
MIKSEI TANGO KANAVALLA NÄY NYT PARASTA AIKAA UUSINTA???
TÄNÄÄN KLO 10 PITI ALKAA UUSINTA.
MIKÄ MÄTTÄÄ? - Anonyymi
Mene sä muualle sössöttämää valitustas.
TANGOT ON PARASTA. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mene sä muualle sössöttämää valitustas.
TANGOT ON PARASTA.Mä taas tykkään tangoista naisten jalassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä hittoo...
MIKSEI TANGO KANAVALLA NÄY NYT PARASTA AIKAA UUSINTA???
TÄNÄÄN KLO 10 PITI ALKAA UUSINTA.
MIKÄ MÄTTÄÄ?Kaik on päin persvakoa ei hyvä.
- Anonyymi
Joko 10 000 kävijän raja häämöttää.? Itse markkinaorganisaatio taas väittää että 100.000 raja ylittyy. Onhan se, kun viiteen kertaan lasketaan samat ihmiset joka tapahtumaan muka kävijöinä.
- Anonyymi
Kuoleva festivaali.
- Anonyymi
Tangokisoissa ei lauleta iskelmää, ne on eri kisoissa. Muutenkin alkaa jo olla nuo markkinat loppusuoralla. Ikävää että Pirita Niemenmaa ei päässyt kruunamaan Hetaa.
Pääsi äiti koriseva touhottamaan. Pirita on muuten ainoa kaksivuotinen kuningatar. Niin ja Johannes kans kaksi vuotinen kuningas tietysti. - Anonyymi
Tähänkö on tultu, tangomarkkinat muuttuivat iskelmämarkkinoiksi. Ihmiset olisivat halunneet kuulla perinteistä tangotulkintaa eikä mitään poppia tangoksi laulettuna, mikä pettymys. Tunnelma ei välittynyt katsojille niin kuin kultaisina aikoina. Hiljaa yössä ei kuulunut kun voittajaparille ei kukaan tuonut mikkiä.
- Anonyymi
Kurikan poika oli paras. Samettinen, notkea, vaivaton ääni. Plussaa vielä kauniista kasvoista, ja entäs ne silmäripset!!!
Harvinaisen kaunis "poika", ottaisin....
Se ammatti on huolestuttava on nimittäin teurastaja! Parein kun pysyy teurastajana Hietikko todella surkea mölli, ei yhtään laulutaitoja - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kurikan poika oli paras. Samettinen, notkea, vaivaton ääni. Plussaa vielä kauniista kasvoista, ja entäs ne silmäripset!!!
Harvinaisen kaunis "poika", ottaisin....
Se ammatti on huolestuttava on nimittäin teurastaja! Parein kun pysyy teurastajana Hietikko todella surkea mölli, ei yhtään laulutaitojaKurikan poika oli paras. Samettinen, notkea, vaivaton ääni. Plussaa vielä kauniista kasvoista, ja entäs ne silmäripset!!!
Harvinaisen kaunis "poika", ottaisin....Onko tullut jo kaapista ulos.
Se ammatti on huolestuttava on nimittäin teurastaja! Parein kun pysyy teurastajana Hietikko todella surkea mölli, ei yhtään laulutaitoja
- Anonyymi
Ihan hyvä oli tuo iskelmäveto verrattuna Pitkämön väännöksiin niistä tangoksi,ihan kauheeta ja näki etteivät laulajatkaan olleet kotonaan näis raiskatuus kappalehis
- Anonyymi
Näin se vaan on. Valitettavsti. Kuin vaan olisi raiskaamattomia kappaleita.
- Anonyymi
Pullaposkipitkämön orkesteri
- Anonyymi
Voittajalla on naisystävä ja perhe, mutta kakkoselle taisi vain se kakkonen kelvata..eipä kenenkään suuntautuminen muille kuulu ;)
- Anonyymi
Sitä ei tiedä millaisia laulajat oli, koska he eivät päässeet Seinäjoelle, liekö junat ja autot rikkoontuneet matkalla.
Aloittajan kysymys oli aiheellinen , tämähän on Maisterin edesottamuksia, huoli Vimpelin maisterille oli , että pääsevätkö he perille .
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1257543Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937224Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit287149Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t656296Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66120Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1075655Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465448Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa675287Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus445168Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset304943