Missäs Kihniön hevoismiehet ja muut persut nykyään vahtaa ihmisiä ja hoitaa niiden asioita kun ei näytä Tepoilikaan olevan enään käytössä? Onko sitä Mersuiltava johonkin etäämmälle?
Ihanaa kesää
Anonyymi
193829
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Mitä jos menisit sinne serkkujesi ja saman näköisten kalsari känni tuvalle mersuinesi
Ovat harmaantuneita mutta saman näköisyys on yhä silmiin pistävää.
hevoinen pollelle kauraaa
Ovat siirtyneet Kallen Grillille, viihtyisä paikka ja hyvä ruoka.
Misä on tämä krilli?
Kallen Grilli on Kihniössä, kannattaa käydä, on todella hyvät sapuskat.
Tuskin ne mitään siellä syö. Istuvat ja juoruavat vain.
Siinä kirpputorilla on kans se sama ryhmä aina koolla. Työt eivät paina sitä ryhmää ilmeisesti millään muotoa. Luultavasti heikentävät asiakas käyntien määrä merkittävästi, tämä luolamiesten ryhmä. Joka paikkakunnalla on vastaava tupa jumien yhteisö. Ostavat mukin kahvia ja istuvat perse homeessa 6-8 tuntia sen jälkeen vahtaamassa ihmisiä.
Eläkkeellähän me ollaan. Työt on tehty, ja nyt ollaan jouten. Toisia se tietysti vit...aa. Sopii sinne poiketa muittenkin kaffeelle. Ei pitäjät silti liikaa rikastu, joten turha kadehtia!
mie en ole tyäpäivää eläissäni tehnyt silti kun olen eläkkeellä niin tuntuu joka nivelessä että olisin hirveesti tyätä tehnyt ja muita kyllä olen kyylännyt koko ikäni.
Minun vanhemmat ovat kaappijuoppoja. Äiti käy isin kanssa viinakaupassa ja ryyppäävät salaa naapureilta ja muilta tutuilta. Kumpikin ovat ilman vaatteita yöllä ja ovat humalassa. Yrittävät seksiä mutta ei oikein onnistu mutta koittavat kauheesti. Ikä jo painaa ei nousu eikä kastu.
Sinä taidat olla peräkammarinpoika, jolla ei ole muuta tekemistä, kuin kytätä isää ja äitiä.
Kallen Grillillä on huomenna possujuhlat, tarjolla grillattua porsasta ja viiniä. Kello 19-01. kaikki mukaan. Siis lauantaina 20.8.
Hei me kysymme. Saako tulla vaikka emme ole saman-näköisiä?? Kysymme että emme joudu irvistelyn kohteeksi ja että ei lapsillemme irvistellä saman- näköisessä koulussa.
Punainen mersu?
Juuri se.
Ne istuu siellä ex-kirpputorin kassan edessä höröttämässä.
Huomenna on jo kylmää...........
me veijo essot vilustumme :(
Varmaan taas tekemässä perättömiä ilmiantoja Parkanon terveyskeskuksessa.