Listaan tähän asioita, joista olemme samaa mieltä, niin ei tarvitse enää niistä vängätä.
- Jumalaa tai jumalia ei ole olemassa: se on mahdotonta.
- Jahve ei tiennyt, että varjo tulee auringonvalosta: luuli että päivänvalosta syntyy.
- Ulkofilepihviä ei pidä keittää runsaassa suolavedessä.
- Varjo on ainetta, jota on mahdollista tuottaa teollisesti ja myydä Putinille.
- Viini on nautittava oikeassa lämpötilassa. Punkkua 15 asteisena ja valkkaria 7 asteen lämpötilassa. Olut on rahvaan juoma ja annamme sitä vain palvelusväelle: itse emme alennu sitä juomaan.
- Koiran ja kissan välillä valitsemme koiran: mitä suurempi, sen parempi. On nimittäin enemmän syötävää. ;)
Olemme samaa mieltä näistä asioista
3
153
Vastaukset
- Anonyymi
Jumalat ja jumaluudet kyllä löytyy uskonnoista ja mitään ei olisi eikä mikään toimisi ilman niitä, eli maailman olemassaolo ilman niitä on mahdotonta.
”Jahve ei tiennyt, että varjo tulee auringonvalosta: luuli että päivänvalosta syntyy. ”
Ei varjot mistään synny. Raamattuun perustuen kristitty tiedemies Fredegisius Toursilainen päätyi Jumalan voittamattoman auktoriteetin ja järjen avulla tieteelliseen johtopäätökseen, että varjot ovat olemassa itsenäisenä substanssina (On the Being of Shadows, s. 4)
Observe how invincible authority, accompanied by reason, together with reason acknowledging authority, declare the same thing, namely, that shadows exist.
https://pvspade.com/Logic/docs/fridugis.pdf- Anonyymi
papit ja seurakuntalaiset vetää viroistaan rahaa ja etuja !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521171
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901157Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171030- 17868
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45783Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112758Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64722- 12697
- 38609
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..70591
