Verrattuna vuoden takaiseen tilanteeseen. Eniten Sanna kasvatti kemianteollisuutta, jonka tilaukset kasvoivat kolmanneksella.
Sanna kasvatti teollisuuden tilauksia yli 10 % toukokuussa
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hyvä sanna!
Mahtavaa.
Mainiota.
Hyvin tehty.
Loistavaa toimintaa!
Teollisuuden kotimaisuusaste ja suomalaisten saama hyöty on kutistunut vuosi vuodelta; höydyt valuvat ulkoisille omistajille, sekä EU:n yhteismarkkinoille = yksi niistä monista syistä, miksi meillä on kroonistunut massatyöttömyys, yli kolminkertaistunut köyhyys, ostovoiman jatkuva heikentyminen jne.
Sanna ei kuitenkaan ole kasvattanut yhtään mitään, vaan kokonaiskuvassa aiheuttaa hallituksineen jatkuvasti tappioita. Se, että alamäessä tapahtuu jokin positiivinen asia, ei kuitenkaan muuta sitä tosiasiaa, että Suomi on taloudellisesti alamäessä. Eikä yksin Suomi, vaan moni muukin maa EU:ssa. Siksihän Suomikin ottaa jatkuvasti velkaa. Sillä näet paikataan niitä itseaiheutettuja tappioita. Sanna ei muuta ole kuin mediassa luotu larppaushahmo.
Muuten hyvä sössötys, mutta työllisyysaste on nyt parempi ja työttömyysaste pienintä yli 30 vuoteen. Mistäkö johtuu? Siitä että rahaa on uskallettu käyttää ja investoida. Jos syöt joka päivä vähemmän kuin kulutat, niin kuolet nopeasti nälkään. Sitähän nämä äärioikeiston porvaritalousnerot ovat toteuttaneet. Kituuttaneet Suomi-neidon lähes kuoliaaksi.
Faari antaa nyt ilmaisen vinkin; älkää koskaa äänestäkö oikeistolaisia puolueita.
Nahkatakilla saa kaiken nousuun.
Erinomainen uutinen.
Miksi leipäjonot kasvaa edelleen? Turvapaikanhakijatko kasvatta noita jonoja? Meillähän on työttömyys vähentynyt huomattavasti.