Kulhon tanssit

Anonyymi

Taas on kesä ja kulhon lavalla tanssitaan.
Tanssit on kivajuttu, järjestäjät vaan ei osaa hommiaan.
Tanssikansa pysäköi vaan jevyenliikenteen väylälle, eli pyörätielle? Jos järjestäjät/järjestyksenvalvojat osaisivat hommansa niin he eivät antaisi pysäköidä kevyenliikenteen väylälle, pyörätietä pitäisi voida käyttää turvallisesti. Pyörätien reunat ovat seuraavana aamuna tumpakantumppeja ja muuta roskaa täynnä? Sius nämä kohdat mihin autot pysäköi? Eikö järjestäjän pitäisi siivota nämä? Esim 2.7 -2022 olleiden tanssien jälkeen oli 2 matkailuautoa yön tanssipaikat nurkilla ,nämä as.atoilijat eivät edes viitsineet roskiaan korjata, heidän lähdettyä paikalta löytyi sildenafiili 100mg lääke kuoria,tumppeja jne? Tietääkseni kyseinen lääke on Googlen mukaan potenssilääke? Joten en usko kuin tanssikansan olevan syyllinen ? Nyt järjestäjät ,joku äly tuohon teidän touhuun,jos ette osaa hoitaa ammattilaisen tavoin hommia niin ulkoistakaa järjestyksenvalvonta. Menee hermot kun lapsen kanssa ei voi edes pyöräillä kesäiltana eto tanssien tähden. Hävetkää ,tämä planeetta on myös muiden.

3

831

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suosittelen tekemään rikosilmoituksen järjestäjistä, laiminlyövät velvollisuuksia jos noin on tapahtunut. Vien asian kunnan tietoo n ja taistelemme lopettamisen puolesta.
      Yst.terv. ikl

    • Anonyymi

      Humppa piristää!

      • Anonyymi

        Piriä humpassa kulhon tansseissa, rietasta porukkaa ja meno kuin villissä lännessä


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      205
      5857
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1681
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1507
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      69
      1048
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      98
      949
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      887
    7. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      857
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      808
    9. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      779
    10. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      76
      771
    Aihe