Olin hakemassa postipakettia ja piti pitkästä aikaa laittaa oma allekirjoitus lapulle. Se meni ihan suttuun! Käsi tuntui jäykältä ja koordinaatio ei toiminut. Silmätkään eivät pysyneet kohdistuneina. Mietin pitäisikö sanoa virkailijalle että on neurologinen sairaus. Kun myöhemmin kokeilin kotona, onnistui paremmin mutta ei siten kuin nuorempana.
Mitä tehdään jos jossain vaiheessa ei enää voi allekirjoittaa? Nyt pelkään sellaisia tilanteita. Mikähän MS-vamma tällaisen aiheuttaa, virallinen nimi?
Allekirjoittaminen ei välillä onnistu!
4
397
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin Se on sama sille nimikirjoituksella kunhan tunnistaa että se on Oma
- Anonyymi
Minulla oli vähän samanlaista. Pikkuaivojen vika, homma korjaantuu lääkkeillä.
- Anonyymi
Joillakin allekirjoitus on vain nopeasti huitaistu söherrys, joten eipä tuo haittaa jossain asioinnissa. Mutta jos itseä huolestuttaa ettei enää hallitse kirjoituskättään, niin pitää lähteä lääkäriin.
- Anonyymi
Nykyään vaativat joka paikassa allekirjoituksen jollekin sähköiselle alustalle, jollakin hiton kynän näköisellä härvelillä. Ei se ole sama kokemus, kuin kynällä paperille kirjoitettu.
Sähköiselle alustalle tulee töherrettyä vain pelkkää sotkua. Omalla kohdallani kymmenennen yrityksen jälkeen virkailija sanoi, että eiköhän se ole sinuun tunnistettavissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1275725
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962539- 1342457
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv52053- 121253
- 581025
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍81022- 51892
- 76815
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101805