Venäjä taas askeleen edellä

Kun muualla vasta totutellaan hyönteisravintoon, Venäjällä hyönteisiä löytyy jo tavallisista purilaisista - on sirkkaa, perhosta, torakkaa ja vaikka mitä.
24<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Itikat ja toukat on erinomainen proteiinin lähde.

Äänestä

Aika iljettävää venäläisille, ehkä! Toivon että suomalaiset saavat pitää hygieniatasonsa. Käsienpesun ja länsimaisen demokratian.

Äänestä

Aloitus trolli, Suomessa myynnissä ollut hernekeitto ehätti ennen.

Äänestä

Voi olla talvella tulee hyönteisistäkin pula, voikohan ne korvata jäkälällä.

Äänestä
  • Jäkälällä ei pitkälle pötkitä, tiiän kun asun Posiolla.

    Äänestä

  • Tietääkö purilaisia yms Mackeillä syövät mistä ne khazarian mafian 1940 luvulla perustaneet käyttävät raaka aineena tuotteissaan? Rabbikin videoilla ylpeilee mitä roskaa ne syöttää goymeille.

    Äänestä

Venäläiset ovat onneksi ottaneet ilmastonmuutoksen vakavasti ja pyrkivät eroon fossiilisista polttoaineista. Proteiinin lähteinä monet ötökät ovat hyviä ja näin myös kompensoidaan siitä päästöjä, joita sotilaallinen operaatio väistämättä tuottaa.

Äänestä
  • Jahka Venäjän teollisuus romahtaa, siitä tulee mallimaa päästöjen vähentämisessä.

    Äänestä

LOL

Äänestä

2 vodka pulloa........

Äänestä

Hampurilaissämpylöihin riittää viljaa toistaiseksi. Afrikan maille sitä ei riitä.

Äänestä
  • Vai "viljaa"? Autuaita ovat hyväuskoiset. Sahanpurut muistuttaa oikein käsiteltyinä yllättävän paljon viljaa päällisin puolin. Venäläinen gourmet yllättää.

    Äänestä

Kysy Kremlin ja ulkoministeriön tiedottajilta, ovat elintarvikkeet turvallisia ihmisille :)) hah....ha....ha.....

Äänestä

Multa löytyy heti apout....5-7 denimin farkkuja.... pankaa kuriiri rajalle.

Äänestä

No, Venäjä taaplaa tyylillään. Ei hygieniasta tietoakaan, ei huolta kansalaisten terveydestä. Venäläiset ovat haittatekijä, jos eivät ole työleireillä tekemässä isänmaallista hommaa.

Äänestä

Piri nisti kirjottelee hörhöjä päästään

Äänestä
  • Olet näköjään niin nuori, kun et tiedä mitään menosta 70 luvun ryssälässä.

    Äänestä

Voi kun tietäisit mitä täällä Suomessa noihin laitetaan! Hernekeittopurkeistakin löytyy koppakuoriaisia ja kaikki hampurilaisen majoneesikaan ei ole majoneesia....

Äänestä

Moskovan hyönteisraivo on nyt onnistuttu tukahduttamaan, jos löytää torakan ruuastaan, hallitus lupaa kokonaisen kaalinpään korvaukseksi.

Äänestä

Eikö Suomessakin tehty margariinia rotan ja kissojen raadoista -60 -70 luvulla

Äänestä

Näköjään siellä hampurilaispaikoissa luovutaan nyt ranskalaisistakin. No eihän ne nyt niin terveellisiä olekaan. 😎

Hyönteisten raatoja ja osia sisältävät pihvit homehtuneiden leipien välissä ilman ranskalaisia. Venäläinen pikmäk-ateria. Kuullostaa kulinaariselta kokemukselta.

Äänestä
  • Soon venäläistä gourmeta.

    Äänestä

Paras tarjous, yhdet farkut ja kahdet naisten sukkahousut, ja 2 tuupia pepsodenttia. VAIHDETAAN, KAHTEEN KARTONKIIN TUPAKKIA JA KAHTEEN PULLOA VODKAA :D....SIIS PALUU SEITKYT/KAHEKSANKYT LUVULLE ON ALKANUT.

Äänestä

Kerrankin positiivinen aloitus Venäjästä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun muualla vasta totutellaan hyönteisravintoon, Venäjällä hyönteisiä löytyy jo tavallisista purilaisista - on sirkkaa, perhosta, torakkaa ja vaikka mitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu