Eurostoliitto päätti

Eurostoliitto päätti uusiin autoihin pakollisen nopeusrajoittimen vuonna 2024. Sitten ei uusien Teslojen omistajat rehvastella hirmu-kiihtyvyyksistään.
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

He eivät voi siis rehvastella hirmu-kiihtyvyyksillään.

Äänestä
  • Oli uutinen että Tesla tuo Eurooppaan tuhannen hepan Teslan. Mitähän sillä tehdään kun sen voimavaroja ei pysty hyödyntämään?

    Äänestä

Minua ei tuo koske. Mulla uudehko Mersu.

Äänestä
  • Itse kuitenkin ajan nopeusrajoitusten puitteissa. Vituttaa vaan tämä kommunistinen meno.

    Äänestä

Höh, kiihtyvyys on eri asia kuin huippunopeus. Jos autoihin asennetaan pakolliset nopeusrajoittimet, niin mersu saavuttaa huippunopeuden 140 km/h ehkä 10 sekunnissa, mutta Tesla saavuttaa sen 4 sekunnissa.

Äänestä
  • Mitä iloa siitä on?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä iloa siitä on?

    Rykäistä äkkiä kahdeksaan kymppiin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rykäistä äkkiä kahdeksaan kymppiin.

    Paremman kiihtyvyyden saa tuntea Linnanmäellä.

    Äänestä

  • Kun ootte päässeet vauhtiin, sitten menee ohi minun opel corsa 1.2 55hv

    Äänestä

Sitten tulee automaatti sakot

Äänestä

Eurostoliitto vois pikkuhiljaa lopettaa nuo älyttönyytensä ja katsoa totuutta silmiin, Euroopassa on ikävä kyllä sota, kiitos hullun Putinin, niin että noita direktiivejä voisi tehtailla joskus paremmalla ajalla mikäli sellainen joskus tulee ja ovat yleensäkään mitenkään tarpeellisia.

Äänestä

paappa malli jossa akku kestää ja vauhti päätä huimaa,

Äänestä

Kommunismi vie ilon elämästä.

Äänestä

Sähköautot kielletään koska niissä on akuissa myrkyllistä litiumia .

Äänestä

Venäläiset kulkuneuvot ei taida enään koskaan läpäistä sivistysmaiden turvastandardeja joten autoteollisuudet menevät lännessä ja idässä aika lailla eri suuntiin idässä riisutaan autoista lisävarusteita ja palataan vanhempiin moottoreihin lännessä teknologia kehittyy yhä uusiin innovaatioihin kuilu kasvaa kehityksessä yhä huimempaa vauhtia idän ja lännen välillä.

Äänestä
  • Moni kaipaa suomea takaisin. Se neuvostovallan alla olo oli parasta Kekkossuomea.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Moni kaipaa suomea takaisin. Se neuvostovallan alla olo oli parasta Kekkossuomea.

    "Moni kaipaa suomea takaisin. Se neuvostovallan alla olo oli parasta Kekkossuomea."


    Ymmärrän toki teidän venäläisten ihmisten Suomi kaipuuta mutta kun Suomalaiset eivät itse kaipaa kyseistä aikaa niin asia on aika mahdoton toteuttaa .

    Neuvostoliiton aikaiset Suomen politiitikot kulkevat pää kumarassa nykyään kujia pitkin häpeävät toimintaansa jossa oltiin olevinaan itsenäisiä ja otettiin tärkeisiin asioihin käskyt kuitenkin vieraan maan hallitukselta ei ollut kansainvälisiin asioihin omia mielipiteitä vaan ne kysyttiin Kremlistä jne...ja tietysti kaikilla oli karvalakit mallia nikita ja lada autona paremmasta kun ei osattu haaveilla liha maksoi omaisuuden ja voit haettiin ruotsin puolelta lehdistö ei ollut vapaata ja poliisi pamputti ihmisiä kuin nyky Pietarissa .

    Juu en kaipaa sitä aikaa NL kaatuminen oli 1900 luvun paras asia sen myöntää nyt mersulla ajava appiukkokin joka oli entinen 70 luvun ay aktivisti ja armoton kommunisti.

    Äänestä

Ja GPS paikannimet. Oikee poliisien unelma.😂👎👎🙈

Äänestä

Koulupudokkaalla persulla ei näemmä riittänyt taidot fysiikan tunneille saakka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eurostoliitto päätti uusiin autoihin pakollisen nopeusrajoittimen vuonna 2024. Sitten ei uusien Teslojen omistajat rehvastella hirmu-kiihtyvyyksistään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu