Tupakan hinta nousee. Tupakoivan talous kärsii. Tupakkaan menevällä rahalla saa paljon kivoja juttuja ja jos ei halua juttuja niin aina voi laittaa säästöön.
Tervetuloa stumppifoorumulle kirjoittelemaan jos harkitset lopettamista tai olet jo lopettanut.
Fiksut lopettaa ja liittyy stumppifoorumulle
2
145
Vastaukset
- Anonyymi
Hieno aloitus ja kannustava! Kiitos! Perheemme ei tupakoi ei kapakoi!Mutta monen muun vuokralaisen kanssa joudumme altistumaan tupakan hajuun.Vaikka kerrostalossa on astunut voimaan tupakointi kielto koko talossa ja pihalla.Tupakointi kietoa rikko yksin asuva henkilö törkeästi. Luulle ei haise illalta myöhempään tai yöllä.Luulee paistaessa pekonia tai lenkki makkaraa,pohjanko? Tulettaessa sen hajut parvekeelle kello 18- 19. Parveke Lasitukset kiinni.Sinä hajussa hänen tupakointinsa ei tule ilmi.Kuin todella lulee ihmiset eivät sitä haista esim.Nukuessa.Ihmiset pitävät koko kesän parvekeen ovet ja ikunat auki.Sadaksen asunnon viileäksi yöllä edes .Eivät todella halua sitä tupakan hajua kotiinsa.Se yksiki savuke haisee! Tule hajut rakovetilistä sisälle parvekken kautta.Satella ,kostealla sälää haju on kuin raato.Haju on nin karseaa,että se tulee nukkuvankin nenään ja siihen herää!Turhan ja kiusaten ei tupakointi kietoa ole Heka- itä Hesinki 94.Kerostalot laitettu. Ei sisätilat paarit, ravintolat ,työpaikat, Siihen on syy!Joko tupakoitsijalla ei ole haju aistia? Toinen sen haju on hänelle ominaishaju ei haista sitä itse.Vähän sama kuin ihminen käyttää hajuvettä.On ihmisen ominas hajuun kuuluva ja käyttää juuri siksi sitä liikaa!Tupakoinin lopetukseen on todella saatavilla SV.läkeet.Tupakoini loetus nillä helppoa.Elämän laatu paranee kun ei tupakoi.Terveys ennen kaikea! Raha säästyy.Rahan voi todella käyttää itsensä ja johonkin selaiseen mihin ei varaa kun itkee köyhyttä.Jos tupakka aski maksaa 8e ? Tässä kussa 31 päivää teke tupakan rahan meno aski päivässä 8 e. 31 päivää on: 248 e, vuodessa jos päivä 356X 8 e on tupakan mennyt 2848 Euroa! Mieti mitä saat sillä.
- Anonyymi
Tupakoiva on aina rahapulassa ja vähemmistöä,jotka ei tupakoi ei kuunnella.Pitää olla suuri peltiämpäri tuhkakuppina, sekä tuki-asuntojen asukkaiden tupakointi sallitaan lääkityksen ohella aski haetaan päivittäin yli kympin hintaan ja kuskille bensaraha.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567765Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675861Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615360Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515253Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084592Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1062289Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol31140Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e21135Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa37996Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43944