ON TAAS RÄÄHKILLÄ JUHLAT

Ruismölyräminä juhlilla on kuulemma löytyny runsaasti huumeita, jopa alaikäisiltä.
Mistähän mahtaa johtua, kun tulee mieleen punavihreiden vaaliohjelma ja moraalittomuuden levitysvimma.
Ja luulempa luulevani, ettei se taida paljon pääministerin ja muunkaan hallituksen omahyväisiä vaivata.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tangomarkkinoilla poliistehtäviä oli n. kymmenkertainen määrä. Kuten on ollut aina.

Äänestä
  • Täysin jonninjoutavat nuo tangomarkkinat.....menneen talven juttuja jo.

    Äänestä

  • Tangomarkkinoilla on aina kova meno.

    Äänestä

Oli sieltä raamattukin löydetty. Se kauhistuttaa normi-ihmistä.

Äänestä

Turussa oli huumeita jopa kadulla poliisin vieressä ostettu , Sanna oli silloin Turussa.

Äänestä
  • Siellä oli muidenkin Suomen puolueiden kansanedustajia joten turha porvarin öyhöttää.

    Äänestä

Varmastiko Ruisrockissa pidetty kahden metrin turvavälit?
Tartunnan saamisen estäviä FFP2-suojaimia kuvissa ei näkynyt.

Äänestä

Ei se vaivaa hallitusta. Ja eikös tämä rymyjuhla ole turun demareiden järjestäkin?

Äänestä
  • Järjestämäkin siis.

    Äänestä

  • Tuskin koska festariyrittäjissä on porvaripuolueita äänestäviä koska kannattavat rajatonta rahastusta.

    Äänestä

  • Kaikki ZOMBIlössithän siellä oli, muttei ainuttakaan KD ja PS jäsentä ei näkynyt.
    Poliisien piti olla jatkuvasti valvomassa ja kasseja availla.
    Toisenlaista on suviseuroilla. Siellä ei viinapulloja eikä huumeruiskuja löydy, eikä poliisien tarvitse partioida. Siitähän sinun lössi pöyristyy.

    Äänestä

Temarit ei välitä omasta kansasta.

Äänestä

Retukansalla on retukansan tavat ja huvit, kristikansalla on nimensä mukaiset.

Äänestä
  • Festarikansan ykköshuvi on hakea koronatartunta,
    Jännää kuin lotossa nähdä kuinka vaikea sairastuminen tulee.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ruismölyräminä juhlilla on kuulemma löytyny runsaasti huumeita, jopa alaikäisiltä.
Mistähän mahtaa johtua, kun tulee mieleen punavihreiden vaaliohjelma ja moraalittomuuden levitysvimma.
Ja luulempa luulevani, ettei se taida paljon pääministerin ja muunkaan hallituksen omahyväisiä vaivata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu