Mietittyäni on kääntynyt uskomaan, että maa ei olisikaan pannukakku, vaan pallo. Ellet sinä ole vielä valmis muuttamaan mielipidettäsi, niin arvostan sitäkin.
Hei Paavo!
Anonyymi
15396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Paavon presidenttiehdokkuudet ovat aina olleet pannukakku.
Taas tulee Väyryselle pannukakku!
Mutta Väyrynen ei hairahdu luulemaan maapallo pannukakuksi tai Mikkeliä Suomen uudeksi Suomi-Venäjän pääkaupungiksi.. Väyrysellä sentään vielä vähän raksuttaa ja osa inkkareista on edelleen kanootissa.
Mutta kaikki kamiinat ei Paavolla enää lämmitä ja pari inkkaria on karannut Paavon kajakista.
Salaliittoteorioihin uskominen on Keskustan heikkouden osoitus.
Väyrynen on alkanut vahvasti epäilemään Turtiaisen todistusta siitä, että maapallo on litteä ja että koronarokotus oli salaliitto venäjää vastaan!
Samoin on uskominen setämiesten synninpäästöön Keskustan heikkouden osoitus.
Keskustan sisäiset riidat ovat heikentäneet puoluetta ja näin puolueen iskukyky on heikko. Ei ole auttanut haamujäsenet, ei Nuorisosäätiön kavallukset ei maataloutikien nostaminen, ei lokkien ampumaluvat turkistahoilla, ei lestadiolaisille jaetut tukirahat, ei, ei sitten mikään. Alamäki alkoi kun salaliittoteorioihin uskovainen Paavo Väyrynen sai lappalaiset väärentämään puoluekokouksen äänet vuonna 1980.
Jos Kreml sanoo Väyryselle, että maapallo on lätty, niin se on Paavolle totuus ja tieto.
Paavon kannattaisi ottaa Ano Tursu tieteelliseksi neuvonantajaksi.
Nykyään peräpohjolassa Väyrystä kutsutaan Lätty-Paavoksi, Väyrynen ei enää usko maapalloon.
Epäuskoinen!
Keskustan suuri heikkouden osoitus on ollut myyrä Väyrysen nimittäminen Keskustan Kunniapuhenjohtajaksi! Noin järjetöntä puoluejohtajistoa ei missään muussa puolueessa suvaittaisi hetkeäkään.
Kenttäväki varmaan ajatteli, että kunniapuheenjohtajan tittelin saatuaan Väykky ei enää koskaan pyrkisi oikeaksi puheenjohtajaksi. Väärässä olivat.
Keväällä 2018 Väyrynen ilmoitti eroavansa keskustan jäsenyydestä luopuvansa kunniapuheenjohtajuudesta, jos häntä ei valita kesän puoluekokouksessa keskustan varsinaiseksi puheenjohtajaksi. Näin sitten kävikin.
Kaksi vuotta myöhemmin Väyrynen palasi keskustan jäseneksi ja vuoden 2022 puoluekokouksessa oli jälleen pyrkimässä puolueen puheenjohtajaksi, minkä äänestyksen hävisi Saarikolle selvin numeroin. Kunniapuheenjohtajuuttakaan hänelle ei palautettu. Sen sijaan, jos säännöissä olisi mahdollisuus valita puolueen pelle, Väyrynen olisi vahvoilla saamaan tuon tittelin itselleen.
Väyrynen on tehnyt Kepusta pannukakun. Se on hänen suurin ansionsa koko Suomelle.