Kepun Mika Lintilän vastuu Uniper-kaupoista?

Niin mikä se mahtaa olla, sillä Lintilähän oli silloin näistä asioista vastaava ministeri?

Joku päävikainen vasemmistolainen öyhötti, että persut ja kokoomus oli vastuussa, eikä halunnut sanoa mitään kepusta. Johan oli taas aivopieru pässiltä.
1882
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Lintilä on otettu koko hallituksen suojeluun, sillä WeronMaksajathan tämän UNIPERIN maksaa ja Rauramo ja muut hallituksen jäsenet saa 700000 EURON boonukset
"" !!! hyvin tehdystä "" !!!! " työstä " WERONMAKSAJIENRAHOILLA TEHDYISTÄ """"" ???? sijoituksista ??? """" !!!!!!!!!


Kuka tätä maata johtaa ???????? SijoitusPellet, vai eduskunnan valitsemat """ ministerit """ ????????????

Äänestä

Persut siitä nyt varmasti vähiten oli vastuussa.

Äänestä
  • Älä ole niin varma koska olivat kepu Sipilän hallituksessa yhdessä kepun ja kokoomuksen kanssa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Älä ole niin varma koska olivat kepu Sipilän hallituksessa yhdessä kepun ja kokoomuksen kanssa.

    Lintilä päävastuussa.

    Äänestä

Vasurit hiljaa koska kepu on hallituksessa.

Äänestä
  • Luulet vaan persuporvari kuvitelmissasi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Luulet vaan persuporvari kuvitelmissasi.

    Onneksi et elä enää pitkään, olet niin sairas.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onneksi et elä enää pitkään, olet niin sairas.

    Puhu vaan itsestäsi porvari.

    Äänestä

Marinin hallituksessa kukaan ei vastaa mistään.

Äänestä
  • Validi linkki väitteeseesi, muutoin porvarituubaa.

    Äänestä

  • Niin ei ainakaan kovin paljon SSSipilän siis persujen, kokoomuksen sekä keskustan edellisen hallituksen toimista, sitähän sä tarkoitit.

    Äänestä

Hevosmiehillä ei ole mitään vastuuta ja veikkasi väärää hevosta mutta painetaan villaisella.

Äänestä

Kepu Lintilä kertoi eilen tvssä että Fortumin johto ei informoinut häntä Uniperista. Ilmeisesti Fortumin johto eli halusi sooloilla salassa.

Äänestä

Urpolta vaikuttava ukko päästä varpaisiin asti?😁😁

Äänestä

Kun Fortumin Uniper-valtauksen valmistelu hallituksen suostumuksella aloitettiin 2016 lopussa tai 2017 alussa hallituksessa olivat Keskusta, Perussuomalaiset ja Kokoomus.

On itsestään selvää, että Fortum ei ryhdy näin mittavaan operaatioon ilman pääomistajan suostumusta, koska jo pelkkä valtauksen valmistelu maksoi paljon.

Äänestä

Heh, Lintta vastuussa jostain? Sen kun näkis.

Äänestä

Miljardeista on helppo jaella paksuja siivuja.

Äänestä

Kepu on agraaripuolueena harvinainen reliikki...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin mikä se mahtaa olla, sillä Lintilähän oli silloin näistä asioista vastaava ministeri?

Joku päävikainen vasemmistolainen öyhötti, että persut ja kokoomus oli vastuussa, eikä halunnut sanoa mitään kepusta. Johan oli taas aivopieru pässiltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu