Miten NYT ????????????????
Miljardien maksut lankeaa WERONMAKSAJIEN HARTEILLE !!!!!!!!!!!!!!!!!
Mitä tekee Hallitus ja s. m. MITÄ ??
Vieläkö Sanna bilettäjä reissulla ?
Haloo nyt pääministeri esille kertomaan suunnitelmiaan Fortum omistajana-edustajana.
Miljardien maksut lankeaa WERONMAKSAJIEN HARTEILLE !!!!!!!!!!!!!!!!!
Mitä tekee Hallitus ja s. m. MITÄ ??
Vieläkö Sanna bilettäjä reissulla ?
Haloo nyt pääministeri esille kertomaan suunnitelmiaan Fortum omistajana-edustajana.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vai on pallo sosialisteilla. Hmmm.. Kenellähän pallo oli silloin kun Venäjän energia markkinoille lähdettiin ja tuskin Fortumin johdossa sisialisteja on, kyllä siellä johdossa on uskottu ihmeisiin ja putkinäkö on vaivannut.
Vaikka aivan tavallinen palkasaaja "sosilisti" näkisi, että nyt ollaan metsässä ja ojaan menossa niin mitäpä tavallinen ihminen voi tehdä? Hajottaa muutaman keittiötuolin turhaumiseensa. Niin minä tein Kun Holkeri puhui ja puhui hallitusta rakenne muutoksesta ja kuten tiedämme niin pankkikriisiä siinä pukkasi.
Siinä käy niin kuin yleensä käy kun konkurssissa ollaan kansalaiset sen kuprun maksavat eivät sen tekijät.
Nyt ei pidä ajatella, että kenellähän pallo oli silloin kun Venäjän energia markkinoille lähdettiin. Sen jälkeen on tapahtunut paljon ja nyt on elettävä tätä päivää ja suunniteltava tulevaisuutta niillä tiedoilla, mitä on olemassa ja saatavissa. Tyypillistä poliitikkojen syyttelyä, että miksi ette silloin puuttuneet asiaan kun olitte itse hallitusvastuussa. Nyt on totinen paikka ja saisi pääministeri keskeyttää bilelomansa. Pitää asia ottaa tosissaan jos meinataan selvitä kuivin jaloin. Myös korona tilanteen vuoksi olisi hallituksen herättävä. Ei voi olla oikein, että hallitus on toimimaton, kun korona luvut ja kuolleisuus siihen päivä päivältä kasvavat.
Tosissaan siitä kuprusta selviää maksamalla niin kuin pankkikriisitä, sotakorvauksista jne, jne,,
Päämisiteri saa tehdä ihan mitä hyvänsä tosiasiat ei siitä miksikään muutu. Ihan sama mitä hallitus tai eduskunta tekee maksettava on.
Suomalaiset vasta OPETTELEVAT suuremman luokan kansainvälistä bisnestä ja siitä on oppirahat maksettava niin se menee.