Rydman Gate

Anonyymi

Helsingin Sanomien johdolla poliittinen hyökkäys Wille Rydmania kohtaan jatkuu. Eturintamassa on palkittu toimittaja Paavo Teittinen. Herää kysymys; kuka ja mikä on miehiään tämä toimittaja Paavo Teittinen. Hänellä on varmaan sama yksityisyyden oikeussuoja kuin syyttämällään Wille Rydmanilla.
Nyt "poliittinen anarkisti" Teittinen syyttää ja leimaa Rydmania pedofiiliksi. Teittinen on saatava vastuuseen monin tavoin palkittuna pääarkkitehtinä vastuuseen kirjoituksistaan. KRP:n on myös selvitettävä, mikä feministinen kokoomuslainen mediatalo on "hyökkäyksen takana". Kysymyksessähän on "feministinen kosto", minkä me "sovinistiäijätkin" tunnistetaan ja tekijät, kokoomusjohtoa myöden, tiedetään. Oikeusprosessille ja KRP:lle vihje: Kokoomusjohtoinen mediafirma contra HS ja toimittaja Teittinen. Varmasti löytyy myös "johtolangat" yhdistävä bulvaanifeministi eli Rydmania syytteisiin kehottava taho.
Nyt mitataan todella Suomen oikeusvaltiota yksilön oikeusturvaa, Wille Rydmanin, tapauksessa ja näkökulmasta? Kehotan: Seuratkaa ja ottakaa kantaa.
Minulle heteromiehenä on aivan uskomatonta, että minua syytettäisiin naisten lähentelystä, jota olen aivan varmaan tehnyt, vuosikymmenen takaa. Olen kokenut sen heteromiehen normaalina seksuaalisena käyttäytymisen mallina.
En haluaisi elää nuorena heteromiehenä enää nykyisessä "sateenkaarivallassa" ja joutua poliisien haastatteluun kiinnostuksesta naissukupuolta kohtaan.
Helsingin Sanomat on enää pääkaupunkiseudun, kehä kolmosen ja Kallion alueen, pää-äänenkannattaja. Vaikutusvaltainen tilaajakunta muodostuu mm. poliittisesta vihervasemmistosta, vasemmistolaisesta kulttuuri- ja taidemafiaista, utopistista/uskovaisista tiedemiehistä ja -tutkijoista, ympäristöaktivisteista, ilmastouskovaisten/Vihreiden uskontokunnasta, anarkisteista sekä Setasta.
Helsingin Sanomien historiaa tulkiten ei voi pitkäaikaisena entisenä tilaajana todeta vanhana latinistina todeta muuta kuin "o tempora o mores.

6

2285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo paskiaisia siellä on töissä. Mä en maksa hesarille enää ikinä mitää. Vajoava media.
      Rydman on kyllä yhenlainen rusinapää. Mitä se leikkii joidenkin tyttöjen kanssa. Ihan oikein kun tulee paskaa tupaan sillekin tässä mielessä.
      Muuten rydmanilla on ollut hyviä poliittisia juttuja.
      Lapset ja tytöt tulee jättää rauhaan. Mitä tuollakin ulkonäöllä tuo rydmani luulee olevansa? Pelkkä luuseri.

    • Anonyymi

      Mikä olisi tilanne, jos Rydman olisi maahanmuuttaja? Persut ainakin huutaisivat kuorossa raiskaajaa.

    • Anonyymi

      Hesari on woke naisten astinlauta.
      Onko totuudella enää väliä?

    • Anonyymi

      Mitä luulette, joutuuko Matias Mäkynen samanlaiseen mediapyöritykseen kuin Rydman vai lakaistaan näin vaalien alla hallituspuolueen edustajan sekoilut maton alle? Viittaan tämän päiväiseen seiska-lehteen.

    • Anonyymi

      Villeltä tullut kirja aiheesta....pitääpä lukea.

    • Anonyymi

      Äärivasemmisto piireissä ei selväsit Rydmanista ja suosiostaan pidetä, ainakaan tämän Helsinkiin ilmestyneen graffitin perusteella:

      https://twitter.com/willerydman/status/1639173774405693440

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      270
      25296
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      47
      2195
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      198
      1572
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      138
      1437
    5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      28
      1219
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      988
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      922
    8. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      84
      811
    9. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      82
      776
    10. Voitko väittää

      Ettet flirttaillut tai ainakin yrittänyt osoittaa kiinnostusta?
      Ikävä
      75
      698
    Aihe