Olipa tyhmä kommentti petohenkilöllä. Eiköhän koiralla ole omalla pellolla suurempi oikeus kuin sudella.
Sitten kun susi raatelee ensimmäisen ihmisen, sanotaan että miksi olet valvomatta liikkeellä.
Olkoot sudet saloilla, eikä pihoissa tai karjan laitumilla. Peto joka tulee ihmisasutusten likellä, niin ainut toimenpide on kuula kalloon.
Suusi raateli taasen
15
158
Vastaukset
- Anonyymi
Koiria on kuitenkin liikaa.
- Anonyymi
Miksi sitten haluatte petoja yhtä paljon. Ootte totisesti mielisairasta ja huomionkipeää lössiä.
Sen kuulee selvästi naurettavan lapsellisista ja typeristä perusteluistanne.
- Anonyymi
Ei vaan petojen suojelijoita liikaa
- Anonyymi
Järjetön haittapetojen "suojelu " on aivan selvästi mielisairauden merkki.
Susien suojelusairaus on aivan samaa, kuin minkkilaumojen päästäminen irti luontoon jotka tuhoavat suunnattomasti lintujen pesiä ja lisääntyvät holtittomasti.
Uskomattoman järjetöntä ja sairasta touhua. Muka luonnonsuojelua.- Anonyymi
Voi voi tuota susipelkoa. Tuleeko housuihin heti kun kuulet sanan susi? Lehmätkin tappavat ihimisiä enemmän kuin sudet, pelottaako nekin? Punkkeja luulisi sinunlaisen pelkurin juoksevan lujaa sisätiloihin karkuun.
- Anonyymi
Eipä pelota, ovat vain turhia kapisäkkejä luontoa pilaamassa. Yhtä kapisia kuin suojelijana ja yhtä tarpeettomia.
- Anonyymi
Voi voi teitä pelkureita. Onko mummi lukenut liikaa Punahilkka-satua tuollaiselle raasulle?
- Anonyymi
Tapetaan ne sudet joko luvalla tai luvatta
- Anonyymi
Täällä Pohjanmaalla osataan susien luonnonmukainen loppuhoito ja lopuksi silitellään turkkia.
- Anonyymi
Pohjanmaalta on yleensä tullut rohkea porukkaa niin sotiin kuin muuallekkin. Nykyisin siellä lisääntyy susia pelkäävien pelkurijoukot.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pohjanmaalta on yleensä tullut rohkea porukkaa niin sotiin kuin muuallekkin. Nykyisin siellä lisääntyy susia pelkäävien pelkurijoukot.
Onhan sinne levinnyt jokunen sekopää vihreekin
- Anonyymi
Paljonko suden raatelusta saa ?
- Anonyymi
Jos saat kiinni ja suden raatelet niin olisiko tuo 9100€ plus varsinainen tuomio päälle. Raateluhampaasi ehkä takavarikoidaan jos ne ovat tekohampaat, omasi saat ehkä pitää.
https://ilkkapohjalainen.fi/yleisolta/rauhoitettujen-eläinten-tappo-maksaa-maltaita
- Anonyymi
Pohjanmaalla petojen suojelijat piestään saunan takana
- Anonyymi
Susia pelkäävistä raukoista ei ole kenenkään pieksijäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3962082Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121929Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2491404Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.811041Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402938Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39808- 56779
- 75750
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70724