Turpeella voi nyt rikastua laillisesti

"Tuotannolla ei mitään ylärajaa"
https://yle.fi/uutiset/3-12537851
497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Käsittämätöntä!!
Suomella on turpeessa isommat energiavarat, kuin Norjalla öljyssä ja kaasussa yhteensä. Ja silti, ilmastotavoitteet. Ei jumalauta!
Saksassa viherääliöt näkevät kaasuputkessa vain sen omassa päässä olevan venttiilin, mutta ei venäjän päätä, missä viitataan kintaalla kaikelle ilmastoöyhötykselle.
Se on selvä, että hulluja on aina, mutta onko ihan pakko uskoa niiden päästä pideltävien puheita?

Äänestä

onneksi järki voitti viher siirtymän,

Äänestä

Onneksi. Mutta tästä ollaan hiiren hiljaa. Hys...hys...

Äänestä

Tuppeaa tummputtamalla voi myös rikastua imlive com sripchat.com tai vastaava.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Tuotannolla ei mitään ylärajaa"
https://yle.fi/uutiset/3-12537851

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu