Venäjä on ateistinen valtio

Saatamme ajatella että Venäjä on Ortodoksinen valtio, mutta tämä ei pidä paikkaansa.

Venäjä on ateistinen valtio.

Kommunismin aika erotti Venäjän Kristinuskosta.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Avaaja lisää: Putin on Kristitty, korjaan äskeiseeni
näin palstan Luterilaisen viestit ja linkin

Äänestä

Kristinusko on aika erottaa Maapallosta ja ampua Kuuhun


Kuinka monta KristiKretkeä me enää tarvitsemme?

Jeesus on satuhahmo siinä missä Sorok III ja

t. Avaaja

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Saatamme ajatella että Venäjä on Ortodoksinen valtio, mutta tämä ei pidä paikkaansa.

Venäjä on ateistinen valtio.

Kommunismin aika erotti Venäjän Kristinuskosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu