USA ratifioi Suomen ja Ruotsin Naro-jäsenyyden

https://demokraatti.fi/yhdysvaltain-edustajainhuone-tukee-suomen-ja-ruotsin-nato-jasenyytta

Erdogan voi vielä vähän aikaa laittaa hanttiin ja esiintyä pikkudiktaattorina. Lopulta se jäisi yksin ja olisi naurunalainen kaikkialla, Turkissakin. Ja tuohon venkoiluun voi päättyä Erdoganin valta, lopullisesti.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun kaikki isoimmat Natomaat ovat hyväksyneet Suomen ja Ruotsin Natojäsenyyden, niin ei siinä yksi hihhuli paljon mitään mahda. Jos ei hyvällä suostu, niin sitten pahalla.

Äänestä

Vain 18 trumpistia eli USA:n persua vastusti. He kun ihailevat suuresti Putinin Venäjää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://demokraatti.fi/yhdysvaltain-edustajainhuone-tukee-suomen-ja-ruotsin-nato-jasenyytta

Erdogan voi vielä vähän aikaa laittaa hanttiin ja esiintyä pikkudiktaattorina. Lopulta se jäisi yksin ja olisi naurunalainen kaikkialla, Turkissakin. Ja tuohon venkoiluun voi päättyä Erdoganin valta, lopullisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu