Tytti se jaksaa valehella, ettei muka uniperin touhut tule veronmaksajien maksettavaksi, kyllä vain tulee ja tyttihän ei ole vastuussa omien puheittensa mukaan. Kyllä nämä demari ministerit ettivät sen syyn muista, mutta ei ittestään.
Jep! että sillä lailla
Anonyymi
10102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Niin Sipilän perskeko hyväksyi kaupat, Lintilä oli silloin omoistajaohjausministeri.
No, demarithan syyllisiä tähänkin.
Kolme+vuotta+on+ollut+demareilla+aikaa+vaikuttaa.+Sinä+aikana+Uniperin+omistusosuus+on+noussut+alle+puolesta+nykyiseen+78%+asti.+Se+on+sitä+parempaa+ohjausta?
Saksa, Ruotsi, Tanska, Islanti ovat vuosisatoja tehneet isoa bisnestä, Suomi vasta opettelee ja oppirahat siitä on maksettava ennen kuin kuviokellunta opitaan sillä saralla.
Paremmat oppirahat maksettiin Valcosta.
Miljardit meni ja kaatopaikka kutsui tuotteita.
Saiko ne peräti kolme toimivaa kuvaputkea ulos linjalta
Sipilän porvarihallitus lähti omintakeisesti tekeen "suur-suomea" mutta eipä siitäkään tullut muuta, kuten sokkaraa Raatteentielle.
12 miljardia... Voi Tytti, Tytti kun sun talousosaaminen on ihailtavaa!
Voi voi kunTyttin talous osaamisesta ei oikeastaan ole kyse vaan ihan muiden tahojen "osaamisesta" ja täällä toiset "osaajat" päivittelevät Tytin osaamista, vaikka Tytti joutuu selvittelemään muiden "saamisen "satoa.
Tytin ammatti on omistajaohjausministeri. Se tehtävä tuo vastuuta. Jos Tytti ei ole taidoiltaan kykeneväinen tehtäväänsä niin olisi parasta myöntää se nyt ja erota. Mutta vastuunkanto ei ole kovin tuttua demareille.
Voi, voi sitä vastuuta pitää etsiä sieltä missä ne vastuut on hankittu. Tytti on omistaja ohjausminiteri ja toiminut kun on tarvittu selvitystä siitä mitä onkaan tullut tehtyä kun ryhtyi omistaja ohjausministeriksi.
Fortumissa on toimiva johto ja ne riskit mitkä nyt toteutuivat on tehty edellisen hallituksen aikana, tämä hallitus voi ainostaan sammutella pahimpia roihuja ja se siitä. Elämä on ja DNA halpa.