Suomen viranomaiset tappavat

mursun nälkään. Samaa ei tarvitse pelätä ali husainin ja mohamed salabin kohdalla. Ne pidetään hengissä rahaa säästelemättä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomi elättää Ukrainalaisia täyshoidossa , Suomalaiset kerjää ruokaa kadulla , Sanna Marin ryystää skumppaa kersansa kanssa Italialaisessa kartanossa , veronmaksajien rahoilla.

Äänestä

Ja nuo tyypit ovat...?

Äänestä
  • Vertauskuvallisia hahmoja.

    Äänestä

Juuri niinhän tässä kävi kuin ajattelin. Onneksi mursu pääsi Suomen viranomaisten ajattelemattomuutta ja munattomuutta pakoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

mursun nälkään. Samaa ei tarvitse pelätä ali husainin ja mohamed salabin kohdalla. Ne pidetään hengissä rahaa säästelemättä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu