Suomalainen luonne

Suomalainen

Tässä päivänä muutamana, seisoin odottamassa bussia, ja seurasin ihmisten ilmeitä - kaikki olivat kuin murhan tehneitä, tai ainakin sitä suunnittelevia. Niinpä sitten rohkaisin mieleni ja sanoin iloisesta että onpas kaunis aamu tänään. Kaikki minua lähellä olevat ihmiset astuivat askeleen taaksepäin ja vilkaisivat kuin jotakin outoa avaruusolentoa - HERRANEN AIKA SE PUHUI JA VIELÄ HYMYILI - SEN TÄYTYY OLLA VAARALLINEN.
Bussi tuli ja koko porukka ryntäsi ennen minua bussiin ja valtasivat kaksi paikkaa varmuuden vuoksi ettei tuo outo olio vain istu viereen.
Sanoin bussikuskille iloisesti huomenta , sain katseen joka olisi heikomman ihmisen kaatanut.MITÄ HELVETTIÄ TUO TUOSSA VITTUILEE-SAATANAN VANHAT ÄMMÄT PYSYISIVÄT KOTONAAN EIVÄTKÄ TULISI HÄIRITSEMÄÄN REHELLISTÄ TYÖTÄ TEKEVÄÄ MIESTÄ.
Kaupungissa menin Sokoksen tavaratalon kemikalio-osastolle. Nuori kauniisti meikattu nainen seisoskeli tiskin takana viilaten kynsiään. Kun en löytänyt etsimääni ryppyvoidetta kysyin myyjältä mistä mahdollisesti sen löytäisin. Myyjä taikoi kasvoilleen vaikean tekohymyn ja näytti paikan jossa tuote on. Leikkisästi sanoin että kaikki keinot täytyy jo tässä iässä yrittää, myyjän ilme happani -TUOHAN PUHUI MINULLE - MOKOMAKIN VANHA RUTTUKASA EIHÄN TUOHON NAAMAAN ENÄÄ TEHOA KUIN HIOMAKONE KARKEALLA PEPERILLA.
Menin MacDonaldsiin syömään hampurilaisen, paikka oli aivan täynnä ja odottelun jälkeen iloinen myyjä palveli minua ja toivotti hyvää ruokahalua, olin jo melkein innoissani - hei tuohan oli ihan mukavan tuntuinen, mutta koska paikka oli täynnä, kysyin eräältä vanhemmalta naisihmiseltä olisiko pöydässä tilaa vielä yhdelle, nainen murahti jotain, josta en saanut selvää, joten toistin ystävällisesti kysymykseni, sain katseen joka olisi jäädyttänyt eskimonkin HELVETIN KURPPA, MITÄ SE SIINÄ JUURI TÄHÄN PÖYTÄÄN ÄNKEE, JA PERKELE VIELÄ HYMYILEE, TAIDAN LAITTAA LOMPAKKONI PAREMMIN PIILOON - VARAS TUO IHAN SELVÄSTI ON, JA TAITAA OLLA MUSTALAISEN SUKUA KUN ON NIIN TUMMA IHOKIN.
No sitten lähdin takaisin kotiin,
Istuin itsekseni bussissa, katsellen maisemia ikkunasta, kun vanha mies tuli bussiin keppinsä kanssa ja kuulutti koko bussiväelle hyvät päivät. Istua murjotin paikallani ja ajattelin - MIKÄS HELVETIN HYVÄ PÄIVÄ TÄMÄ MUKA ON - KAIKEN MAAILMAN VANHAT ÄIJÄNKÄPPÄNÄT ALKAVAT VITTUILUJAAN HUUTELEMAAN - KAI TUOKIN ON JOKU HEMMETIN NAMUSETÄ.
Varmuuden vuoksi pistin kassini viereiselle istuimelle, ettei mokoma vain minun viereeni istuisi.
Mitä opimme tästä - hei me ollaan SUOMALAISIA!!!!

15

1059

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomalainen

      Otan osaa kisaan.

      • taikanainen

        tervetuloa kisaan mukaan :)


    • passista

      Katsoin passista, juu, olen suomalainen ja sitten oli pakko tunnustaa väriä.

    • taikanainen

      tälle sai kyllä nauraa ihan simona :))

      Sellaisia me ollaan...suomalaiset...

      • Moi vaan menneidyyden haamu :) Olen edelleen samaa mieltä suomalaisen tekstistä kuin yksitoista vuotta sitten. HERRAJUMALA, olen kirjoittanut tuon kommenttini 11 vuotta sitten. =:O


      • soomalainenM

        Nii i, maailma muuttuu, mutta emme me, soomalaiset :)


    • Suomalainenolen

      Suomalainen on rasismi kanssa

    • Mitäsmenit

      puhumaan? Sut pitäs haastaa käräjille joukkohäirinnästä! Menit häiritsemään ja järkyttämään supisuomalisten mielenrauhaa ja vielä ilkesit hymyillä!
      Minkälainen nainen sä oikein olet? Selvästi joku irrallaan hoidon puutteessa oleva HÄIRKIIÖ!

      • Mitäsmenit

        No niin, tuossa sen näet! En edes ollu paikalla, mutta lukeminenkin aiheutti peruuttamattoman häiriötilanteen kirjoitukseeni!
        Toivottavasti et asu samalla paikkakunnalla minun kanssa, etten vaan joudu sinun häiriökäytöksesi ilmapiiriin!


    • miettijä-

      mistä olet karannut?

    • HymynaamaKertaaTuhat

      Ihana teksti, kiitos tästä, piristit päivääni.

    • Törkeys.huipussaan

      Nyt on kyllä valittamisen paikka. Tuossa yhdessä lähikaupassa vaakakuitissa teksti:
      KIITOS, HYVÄÄ PÄIVÄNJATKOA!
      Millä oikeudella tuo teksti on siihen tällätty? Tiiä kuin koko päivä menny persiilleen, käyrä korkealla ja kukkarossa matti huutaa, niin tuo teksti kyllä vie lopunkin ilon elämästä.
      Pitäskö tehdä tutkintapyyntö, tai välittömästi saada vaalta se teksti poistatettua.

      • No jo on otsaa laittaa noin yltiöpäisen positiivinen teksti vaakakuittiin :/ Tutkintapyyntöä kehiin ja sassiin !!
        Pelkät päivänjatkot ois riittäneet, niihin nyt hyvää tartte kiusaksi liittää.


      • Törkeys.huipussaan
        TaikisN kirjoitti:

        No jo on otsaa laittaa noin yltiöpäisen positiivinen teksti vaakakuittiin :/ Tutkintapyyntöä kehiin ja sassiin !!
        Pelkät päivänjatkot ois riittäneet, niihin nyt hyvää tartte kiusaksi liittää.

        Nyt meni boikottiin se puoti! Tehneet todella viimisen temppunsa! Nyt siellä kaupassa kuleksii nuori ja komea ruskeasilmäinen komistus, kassalla istuu, hymyilee ja sekin vielä toivottaa asiakkaan lähtiessä: Kiitos, ja hyvää päivänjatkoa!
        Suorastaa törkeys huipussaan. Ensin se hurmaa silmiin katsomalla, hymyilee ja sitten toivottaa suorastaan että lähdes ny muija vetämään liikkeestä pois, ja nakkaa perään tuon toivotuksen!!!!!!
        Pitääkö valittaa liikeyhtymän johdolle, valittaa pomolle, vai tosiaan jättää käymättä? En mä nyt kuitenkaan raskis jättää käymättäkään, on se sen verran komee katsella, siinä silmä lepää, tämmösellä vanhemmallakin naisella, mutta nuo toivotukset, niihin en ole tyytyväinen alkuunkaan.


    • Miksiolettollanen

      Mikä ihmeen ajatuksenlukija aloittaja on? Itse vanhana naisena pärjään mainiosti, kun en kuvittele vieraiden ihmisten tunnetiloiksi tuollaista vihamielisyyttä pelkän naamanilmeen perusteella.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      123
      1863
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1650
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1225
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      49
      1108
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      876
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      797
    Aihe