Suomi maksaa Saksan teollisuuden ja omakotien lämmityksen. hehheee hehe...

Anonyymi

12

744

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Putterin kyllä pitäisi Suomi pelastaa Euroopan yhteisöstä ja Hallituksesta pois!

    • Anonyymi

      Mikä hemmetin öljy-yhtiö?

    • Anonyymi

      Nyt on suomen vuoro pitää saksa lämpöisenä kyllä saksalaisetkin piti nuotioo sodanaikana lapissa että me tarkenimme ei paleltunut varpaat.

    • Anonyymi

      ihan sama kuka sielä neuvottelee .suomi maksaa se on varma.vielä päätetään miten paljo.ja sen jälkeen siirrymme rahoittamaan italiaa. jatkamme niin kauan ettei enää ole muuta kun velkaa. sitten pitäis toisten eu maiden auttaa meitä.mutta mites se onnistuu ne on jo valmiiksi peeaa.englanti oli viisas kun näki että pitää vaan aina maksaa.ja rahat menee yleensä eu virkailijoille. joita on todella paljon.ja tyhmiin hankkeisiin.kuten yhteen espanjan lentokenttään ja satamaan.ei ole kuulemma näkyny koneita.eikä satamas laivoja kun ei sovi konttialuksille.mut meni yli 80 miljoonaa eu rahaa.

    • Anonyymi

      Mitä sen on väliä elätetään täälläkin tukiaisilla ja avustuksilla tätä maata. Ei kannata mennä töihin kun saa avustusta aika paljon joten ei mitään väliä kuinka asiat on.

      • Anonyymi

        tosi juttu .rehellinen työ ei ole ikinä kannattunut.pysyt jotenki hengis ja maksat valtion keksimiä veroja.sanonta.työlläkin voi elää mut kauppa se on joka kannattaa ja pienet huijaukset siinä sivus.


    • Anonyymi

      ei tää hallitus ole uniperiä ostellu.kyllä syylliset on aiemmin kaupan tehneet.

      • Anonyymi

        Sossu Tuppurainen on kuitenkin tämän sopimuksen neuvotellujen yksi osapuoli.


    • Anonyymi

      Tuppurainen lupasi, ettei veronmaksajat joudu maksamaan senttiäkään uniper sotkusta, vaan valtio maksaa. Uutta talouspolitiikkaa, jossa veronmaksajien rahoja säästellään ja valtio maksaa. Tätä kutsutaan valtion velanotoksi. Entäs ne uniperilta saamatta jäävät optiot. Kuka ne kuittaa. Veronmaksajat vai valtio. Näin meitä höynäytetään, ja näyttää uppoavan puoleen kansasta.

    • Anonyymi

      Jo Vennamo sanoi aikoinaan, että viina vapaaksi ja verot valtion maksettavaksi.

    • Anonyymi

      Tämä on ihan teidän vika helvetin kitisijät. Eduskunta on justiinsa sen näköinen kuin sen äänestäjät ja äänestäjät ovat kaiken maailman tukiaisilla eläviä valtion loisia jotka odottaa suu auki suomi nimisessä pesässä että suuhun tuodaan ilmaista pöperöö.

    • Anonyymi

      Sossut osaa viedä Suomen konkurssiin, niille on tärkeintä oman rahapussin kasvattaminen muiden kustannuksilla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 70
      539
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe