Euroopan maiden tehtävä joukot ja Ukrainaan avuksi.

Olen sanonut helmikuusta alkaen täällä ja medioiden sivuilla että tärkeintä antaa euroopan yhteinen julkilausuma, tehdä joukot n 100 000 miestä yhteensä. Yhdelle, maalle tulee pieni tarve.

Mennä ukrainaan avuksi ajamaan venäläiset pois!

Lentokoneilla Ukrainan ilmatilaan.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Olisi hyvä ajatus ennen kuin venäjä on omalla portilla aseineen

Äänestä
  • Puola olisi jo lähettänyt joukkoja jos NATO antaisi luvan !! Kimurantti juttu kun EU ssa on kaikki vissin natomaita !!

    Äänestä

Eiköhän nuo kohta lähde äiti venäjälle, saattaapi olla taskut täynä viljaa .

Äänestä

Kuten sanoin jo ennenkuin Biden valitttiin USA:ssa presidentiksi, että jos Biden valitaan, niin euroopassa on sota kahden vuoden kuluessa. Olin täysin oikeassa. Olen myös oikeassa siinä, että sota jatkuu vähintään niinkauan kuin Biden on vallassa jenkeissä. Sieltä Bidenin takapiruista tämä kaikki on lähtöisin, eikä lopu, niinkauan kuin heillä on hyvät kätyrit EU:ssa. Näitä USA:n kätyreitä Venäjä nyt yrittää eliminoida. Valitettavasti euroopan maiden päättäjät kulkevat vain niin pahasti laput silmillä, etteivät näe tai usko todellisutta. Varsinkaan, kun länsimedia on täysin USA:n kätyrien hallinnassa ja toitottaa russofobiaa, joka tuntuu uppoavan tavallisiin yksinkertaisiin kansanosiin kuin veitsi voihin. Aivan samoin kuin Hitlerin propaganda 30 ja 40 -luvulla.

Äänestä
  • Venäjä hyökkäsi, tappaa ja raiskaa ja se on USA,n vika.😁
    Ootte melko velikultia.

    Äänestä

Ensinnä maailma joutui kärsimään Hitlerin terrorista ja nyt koko maailma joutuu kärsimään Venäjän terrorista

Äänestä

tämä on us. rahan ja venäjän välinen sota -- joten ne sotikoon.
Muut ei tarvi osallistua.

Mutta suomeakin tarvitaan netto-maksajana. Ja jos suomi ei toimisi nettomaksajana, niin suomea syyllistettäisiin voimakkaasti suomettumisesta!!
Mutta maksajana, tässä länteen suomettumisessa ei Suomea syyllistetä. raha ratkaisee, raha lahjaat kelpaa länteen.

rosvo kapitalismi teki ristiretken ukrainaan, näpeille tuli. kalliiksi se tuli.
Us. raha cia vallankaappaus onnistui ukrainassa.
mutta ei onnistunut valkovenäjällä......

Äänestä

Länsimaalaiset ovat muuttuneet umpitolloiksi sopuleiksi, jotka kävelevät rivissä jyrkänteen reunalta kuiluun.

Kaikki teidän ääliömäiset ehdotukset Venäjää vastaan johtavat tasan yhteen asiaan ja se on ydinsota.

Äänestä
  • Ai länsi sopulijoukko? Mitäs umpityhmät venäläiset ovat jotka menevät vaikka joukolla kaivoon jos suuripieni putin niin sanoo.
    Huom! Kaikki venäläiset eivät ole tyhmiä, 5miljoonaa viisasta venäläistä poistunut maastaan.

    Äänestä

Euroopan eristettävä kasaarijuutalaiset ja Israel.

Äänestä
  • Miks?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miks?

    Terroristeja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen sanonut helmikuusta alkaen täällä ja medioiden sivuilla että tärkeintä antaa euroopan yhteinen julkilausuma, tehdä joukot n 100 000 miestä yhteensä. Yhdelle, maalle tulee pieni tarve.

Mennä ukrainaan avuksi ajamaan venäläiset pois!

Lentokoneilla Ukrainan ilmatilaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu