Virtuaalikitararistirämpyttelijöistä työyhteisöissä

Ateistit eivät usko mitään ennen kuin näkevät luonnonilmentymät materiassa

Ovat he sitten virtuaalikitaristiamatöörejä luonnonlahjattomuuksineen tahi eivät

Suusanallinen tyhjänjauhaminen johtaa vain ennenaikaiseen muistihäiriöihin ajassa

Toki palturien kuuntelu sekä suusanallinen tyhjänjauhanta kuin lehmien märehdintä

On osa suurta suunnitelmaa joka maailmankaikkeudessa luotiin ennen aikajatkumoa
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Palstalla tuntuu olevan upseeriainesta myös ateistien joukossa ja ihmetyttää
hieman jos ollaan tekemisissä vielä viestinnän parissa. Miten he eivät ole jättäneet
ateismia. Tod.näk. tässä on uskonnollinen painostava tausta pohjalla ja CQ-Seek You
automaatti ei ole toiminut. Radioaallotkaan eivät ole materiaa, mutta kommunikaatio pelaa realiaikaisesti duplex-kaksisuuntaisesti. Puhumattakaan kvanttimaailmasta.

Äänestä

Kuten nähty on ottaa kunnollinen saarnamies saarnastuolistaan vauhtia virtuaalimaailmansa ulottuvuuksista,kiihdyttää rajusti varastaen energiaa reaalikvartaalien jatkumosta ja heittää tyylipuhtaasti immelmannin,laskeutuen seurakuntalaisten höttöisten ja luutuneiden kuvitelmien keräämöön.
Siellä hän aikaansaa perinteistä ääntä melua ja psykopaattisia mielenliikkeitä.

Äänestä

Matkit mun ilmakitara aloitusta luterilaisuus keskusteluss

Äänestä
  • rä, sähkötoiminen takaluukku (Spo

    Spo lapo????? riwp rpwpp rririr pepin pippi

    rpowå orwpå isåf jkasjlöf jasarkopwe loe

    Hupsistakeikkaa – Puppugeneraattorin tuotos

    meni läpi Hellariseuroilla

    t. Avaaja

    Äänestä

Soitin ilmakitaraa pienenä ja joku jeesustelija nauroi sen nähtyään oli jälkeenpäin ottanut eron miehestään koska petti häntä 🤣

Älä koskaan naura ateistille , sillä se kostautuu.

Äänestä

Rukoukset ovat huitomista ilmaan! Ilmakitaran soittoa.

Anonyymi
18.07.2022 21:54
Ilmoita
Rukouksessa uskovaiset pyytävät jumaliltaan tiettyjä tekoja, joita he houkkamaisesti luulevat kokonaisuudelle paremmiksi kuin muita tapahtumain kulun vaihtoehtoja. Jos jätetään huomiotta sen ajatuksen ilmeinen järjettömyys, jonka mukaan kaikkivoipa ja kaikkitietävä olento kaipaisi ihmisten pyyntöjä osatakseen toimia täydellisen oikeudenmukaisesti ja oikein jokaisessa tilanteessa, jää yhä tuo ilmeisen sokea ajatuskuvio siitä, että rukoilija kykenisi heikon ymmärryksensä turvin pyytämään tapahtuvaksi oikeinta mahdollista asiaa.

Todellisuudessa rukous sijoittuu jompaankumpaan tai (useammin) molempiin seuraavista luokista:

(1) Itsepetos – rukoilija ruokkii valheellista jumalakuvaansa itse luomillaan tai omaksutuilla ajatusmuodoilla, sillä se piankin uinahtaa ja lopulta kuolee kuten muutkin mielikuvituksen luomat illuusiot; tai

(2) suoranainen konkreettinen itsekkyys – rukoilija pyytää tapahtuvaksi jotakin, mikä hänestä itsestään on mieleistä, ja olettaa mielettömästi, ettei hänen mielihalujensa toteuttamisella olisi vaikutusta muun luonnon tasapainoon.”

Monoteistit luovat itsekeskeskeisiä rukouksiaan, joskin tiedottomasti, ja ’rukoiltuaan’ itselleen asioita ja näiden täyttyessä he pitävät tätä merkkinä ’Ainoan Jumalan’ mielisuosiosta (mikä merkitsisi kyseisen korkeimman vallan muihin kohdistamaa epäsuosiota, mikä on järjetön ja pikkumainen ajatus). Vrt. Matt.6:8” (Discordamelior, osa 1, luku 1, teesi 5) ↩

(2)Nykyisessä maailmantilanteessa tilanteessa venäläiset rukoilevat jumalalta voittoa ja ukrainalaiset toivovat voittoa jumalalta venäläisistä.
Voittajat uskovat olevansa Jumalan suosiossa ja hävinneet unohtavat rukouksensa.
Näin niillä aina käy ja käy ja käy.

(1)Taistelun syövästä voitettuaan jumala tietysti suosi rukoilijaa eikä kuolleet koskaan tietenkään valita.
Omaiset unohtavat rukouksensa vainajan puolesta.
Näin niillä aina käy ja käy ja käy.

Lopuksi yksi totuuksia:

Kuolema on osa luonnon kiertokulkua, luova tuho on kaiken elämän ehto!
Ei ole ikuista elämää, kuolemassa yksilöiden elämä katoaa.

Levittäkää tätä kaikkiin kirkkoihin, kaikkiin uskovaisten rukouspiireihin ja lopettakaa turhuuksien turhuudet.
Kiitos.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ateistit eivät usko mitään ennen kuin näkevät luonnonilmentymät materiassa

Ovat he sitten virtuaalikitaristiamatöörejä luonnonlahjattomuuksineen tahi eivät

Suusanallinen tyhjänjauhaminen johtaa vain ennenaikaiseen muistihäiriöihin ajassa

Toki palturien kuuntelu sekä suusanallinen tyhjänjauhanta kuin lehmien märehdintä

On osa suurta suunnitelmaa joka maailmankaikkeudessa luotiin ennen aikajatkumoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu