Demarit vedättää äänestäjiään

lupaamalla kaikkea kivaa, jota ei kuitenkaan koskaan tule.


terv, kokoomuksesta
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mikä on seuraava vappusatanen. Verkkosukat lupas takkuudet.

Äänestä
  • Aikoinaan kokoomus Katainen ajoi läpi kreikkatuet ollessaan tuolloin porvarienemmistöisen hallituksen (myös eduskunta oli porvarienemmistöinen) kuolatessaan itselleen rahakasta EU komissaarin virkaa.

    Äänestä

  • Täytyy miettiä

    Äänestä

Validi linkki esittämääsi väitteeseen, muutoin porvarivaletta.

Äänestä

Valehtelulla pääsee pitkälle

Äänestä
  • Demareissa.

    Äänestä

Takuuta ei äänellä ole ollutkaan

Äänestä

jos löytyy niin tomppeleita jotka haluaa kaivaaomaahautaa niin sinä se. hallitus.

Äänestä

Aikoinaan Neuvostoliitossa tulevan 5-vuotissuunnilman tuotantokäyrät aina näyttivät vahvaa nousua.

Samoin oli Suomessa kansanterveystyön 5-vuotissuunnitelmissa. Käyrien tulevaisuuden nousut eivät olleet kuitenkaan riittävän jyrkkiä, joten perustettiin uusi sote hyvinvointislueineen.
Nyt terveydenhuollon tuotantokäyrät tulevat tulevaisuudessa kääntymään jyrkkään nousuun sillä nimet ovat jo paperissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

lupaamalla kaikkea kivaa, jota ei kuitenkaan koskaan tule.


terv, kokoomuksesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu