Lainaan tähän toista kirjoitusta suomi24:llä, vuodelta 2018:
Lainaus:
"pttk - 16.10.2018 13:33
Moi. Muutama sana näin jälkikäteen .. kun kokouksia on ollut ja mennyt.. Herran väkevimmän Profeetan saamat täyttyneet Profetiat on menneet toteen sana ja kuvatarkasti jokainen vuoden 2016 ja sitä ennen ja sen jälkeen tähän päivään asti. Uskomatonta että tv 7 ei ole ottanut ohjelmistossaan huomioon ja kantaa enemmän Herran väkevimmän Profeetan sanoihin ja Profetioihin, jotka ovat täyttyneet, vaikka Profeetta on vieraillut suomessa jo 4 kertaa varmaan"
Lainaus oli ketjusta:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14172705/mita-piipposet-hakevat-arfikasta
Valitettavasti nimimerkki "pttk" tuossa unohti mainita tuon luotettavan profeetan nimen. Keskittyi enemmän moittimaan TV7:aa siitä, ettei tuolle hyväksi todetulle profeetalle anneta enempää ohjelma-aikaa.
Heti seuraavassa vastauksessa mainitaan Kenia, mutta asiasta ulkopuolisena en ole varma, onko siis tämä profeetta kenialainen, vai miksi Kenia on tuossa mainittu.
Eli jos tiedetään, kuka on hyvä profeetta, jonka profetiat on todettu paikkansapitäviksi, niin mainitkaa nimi, ja web -sivun osoite, jos se on tiedossa.
KUKA on luotettava profeetta ?
Anonyymi
3
804
Vastaukset
- Anonyymi
Harri Veijonen. Hän on paras profeetta.
- Anonyymi
Luotettava profeetta, ei kumoa kymmenenkäskyn lakia, vaan pitää kymmenenkäskyn lakia kasvattajana Kristukseen. Luotettava profeetta pitää myöskin Jumalan antaman sapatin pyhänäpäivänä, sapattikin kuuluu kymmenenkäskyn lakiin.
1234567--- - Anonyymi
Kysymys on mieletön. Kukaan ei voi olla paras eikä huonoin profeetta, sillä profeetat ja muut ennustajat ovat mielikuvituksen tuotetta. Arvailla voi mitä vaan ja välillä osuu jopa kohdalleen. Sitä sanotaan sattumaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1503815Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,873239SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.852644Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.72436Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2472383Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392226Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv841843- 42979
- 95968
- 53859