Lainaan tähän toista kirjoitusta suomi24:llä, vuodelta 2018:
Lainaus:
"pttk - 16.10.2018 13:33
Moi. Muutama sana näin jälkikäteen .. kun kokouksia on ollut ja mennyt.. Herran väkevimmän Profeetan saamat täyttyneet Profetiat on menneet toteen sana ja kuvatarkasti jokainen vuoden 2016 ja sitä ennen ja sen jälkeen tähän päivään asti. Uskomatonta että tv 7 ei ole ottanut ohjelmistossaan huomioon ja kantaa enemmän Herran väkevimmän Profeetan sanoihin ja Profetioihin, jotka ovat täyttyneet, vaikka Profeetta on vieraillut suomessa jo 4 kertaa varmaan"
Lainaus oli ketjusta:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14172705/mita-piipposet-hakevat-arfikasta
Valitettavasti nimimerkki "pttk" tuossa unohti mainita tuon luotettavan profeetan nimen. Keskittyi enemmän moittimaan TV7:aa siitä, ettei tuolle hyväksi todetulle profeetalle anneta enempää ohjelma-aikaa.
Heti seuraavassa vastauksessa mainitaan Kenia, mutta asiasta ulkopuolisena en ole varma, onko siis tämä profeetta kenialainen, vai miksi Kenia on tuossa mainittu.
Eli jos tiedetään, kuka on hyvä profeetta, jonka profetiat on todettu paikkansapitäviksi, niin mainitkaa nimi, ja web -sivun osoite, jos se on tiedossa.
KUKA on luotettava profeetta ?
Anonyymi
3
849
Vastaukset
- Anonyymi
Harri Veijonen. Hän on paras profeetta.
- Anonyymi
Luotettava profeetta, ei kumoa kymmenenkäskyn lakia, vaan pitää kymmenenkäskyn lakia kasvattajana Kristukseen. Luotettava profeetta pitää myöskin Jumalan antaman sapatin pyhänäpäivänä, sapattikin kuuluu kymmenenkäskyn lakiin.
1234567--- - Anonyymi
Kysymys on mieletön. Kukaan ei voi olla paras eikä huonoin profeetta, sillä profeetat ja muut ennustajat ovat mielikuvituksen tuotetta. Arvailla voi mitä vaan ja välillä osuu jopa kohdalleen. Sitä sanotaan sattumaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p396078Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2774946Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1594821Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1224617Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193857Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192384Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32168- 701736
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251732- 2121429