Kaasun säästö

EU: sopi kaasunkäytön vähennystä / säätöä ! Missä käytössä kaasu käytetään turhuuteen ? Ministeri vain voi tietää mistä käytön vähennys ei aiheuta muuta ongelmaa .
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ministerit tietävät myös että autoillakin ajetaan turhia ajoja. Ei kun fillarilla vain parinkymmenen kilometrin kauppareissulle hakemaan perheelle viikonlopun ruuat sekä fillarilla vaan 30 km työmatka kun yleisiä kulkuvälinetä ei ole. Ministerit elävät kuin muuta maailmaa ei olisi Kehä III:n ulkopuolella. Ajattelumalli on supistunut aika pieneen kuplaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

EU: sopi kaasunkäytön vähennystä / säätöä ! Missä käytössä kaasu käytetään turhuuteen ? Ministeri vain voi tietää mistä käytön vähennys ei aiheuta muuta ongelmaa .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu