Lieksan kaupungille on aivan sama mistä se raha tulee. Pride festivaalit ovat vielä eettisestikkin kestävät, poistaessaan yksinäisyyttä.
Juhlathan ne ovat homojenkin juhlat.
Anonyymi
12588
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Miksi näitä erittäin vaarallisten tautien levitystapahtumia pitäisi ihannoida, täytyy heittää yläpäästä.
Tappavien tautien levitystapahtumaako pitäisi liputtaa, taitaa tulla pakollinen liputuspäivä näille juhlijoille tietojen mukaan, mutta silloin lippu on puolitangossa.
Mistä pride-festivaalista sinä oikein kirjoitat?
Eihän Lieksassa ole mitään pride-festareita?
Kolille ei vaan yhtään homoa/lepakkoa/ties mitä vaivautunut tulemaan 🤣
Kyllä muuten tuli. Vuoden parhaat bileet olivat olleet.
No ei todellakaan ole. Jokaikisellä inehmolla on kiinnostusta johonkin ja myös sisältöä elämäänsä.
Kun käy työssä, josta tykkää ja joka ei ole pakkopullaa, jo se antaa sisältöä elämiselle. Myös oma perhe ja koti, sekä kotityöt ovat korvaamattomia sisällön tuottajia.
Kun kaljan juonti ei kuulu rutiineihin, jää aikaa muille asioille.
Sääliksi käyvät ne uunimpankkopojat ja -isännät, joiden ainoa elämän sisältö sijaitsee jalkovälissä. Kun ei muuta ole tai ei osata, siitä riittää puhetta ja jaarittelua.
Jospa te mielenköyhät kokoontuisitte vain keskenänne ja lässyttäisitte vaikka yötäpäivää alapäistänne. Perustakaa vaikka
Oma yhdistys.
Suuri Gay tapahtumien määrä kertoo mielestäni jostain. Pride tapahtumien lisäksi ovat vielä "pienimuotoiset" homojen illanistujaiset.
Kyllähän se kertoo. Kertoo, että on ihmisiä, jotka ovat kuin Omituisten Otusten Kerho. Pitäisi kieltää lailla, muu ei auta.
Homot eivät mahda itselleen mitään.
Mutta homofoobisen kaupunginvaltuuston pitäisi mahtaa itselleen jotain. Ei voi sanoa, että "ei ole tarvetta" hyväksyä erilaisia ihmisiä kaupungissa.
Kyllä asiat muuttuvat kunhan vielä muutama Lieksa gay pride menee eteenpäin.
Pride tapahtumia tulee yksinkertaisesti vain järjestää jatkuvalla syötöllä kunnes valtuuston on pakko hyväksyä homoseksuaalisuus Lieksaan. Periksi ei saa antaa.