Tarvitseeko Dublinista tilatessa maksaa tulli / 24% Alv ?
Dublinista tilaaminen
Anonyymi
5
317
Vastaukset
- Anonyymi
Käytäntö on aivan sama kuin tilatessa muista EU-maista.
- Anonyymi
Enklanti ei eu:ssa. ihan vaan tiedoksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enklanti ei eu:ssa. ihan vaan tiedoksi.
Dublin ei ole Englannissa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Dublin ei ole Englannissa
Sloveniassaha tuo on eli EUssa. eli nouhätä.
- Anonyymi
Ei tarvitse maksaa veroja. Dublin on Irlannin tasavaltaa, ja se kuuluu EU-alueeseen.
Saaren pieni pohjoisosa taas kuuluu Englantiin, joka erosi EU:sta. Sieltä tilattaessa voi mennä ALV maksuun!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851549
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2001411Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431129Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43833- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617