Räksyttäjä palannut kesälomalta näköjään..

Anonyymi

Kommentti: Kas kun vihreiden Maria Ohisalo ei esitä vanhempain­vapaata jo kummeillekin – tukea pitäisi saada pikemminkin iso­vanhempien hoitoon

Vihreiden puheenjohtaja, ympäristöministeri Maria Ohisalo esitti perhevapaauudistuksen kunniaksi, että hoitovapaata myönnettäisiin myös isovanhemmille. Kas kun ei kummeille? ihmettelee politiikan erikoistoimittaja Timo Haapala.
Lärvileuka Arvi tyhjänpuputtaja!

1

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kerrankin Timo Haapala on oikeassa, ja olen kerrankin samaa mieltä jostain hänen kanssaan, tuo Ohisalon ehdotus on tuhoon tuomittu! Ei siis mitään järkeä koko ehdotuksessa, ei niin yhtikäs mitään. Maksaa maltaita ja on pois jostain tärkeämmästä kuten vanhusten, vammaisten ja sairaiden hoidosta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      22
      6656
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      93
      5859
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      102
      3870
    4. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      126
      3832
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      133
      1633
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1517
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1432
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      1249
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      1223
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      27
      1207
    Aihe