Jaa että kolkytätuhatta henkee.... Kyllä on laskettu kaikki joille lippuja jaettu. Ehkä 15-20tuhatta oikeeta kävijää.
Musarit oli
13
490
Vastaukset
- Anonyymi
Ihmeen vaisut juhlat. Oikeesti tosi vähän porukkaa.
- Anonyymi
Ei vasemmistojuhlat oikein vedä.
- Anonyymi
Niitä vähemmän vetäisi vain vihreät.
- Anonyymi
Siellä lasketaan 1 kävijä moneen kertaan. Sama ihminen kun käy 3 eri konsertissa siellä niin siitä tulee laskuriin jo 3 kävijää. Kummasti max 5000 ihmistä onkin 10 kertaa enemmän.
- Anonyymi
Bluffia. Miksi siellä tarvitaan kokopäiväistä henkilökuntaa ympäri vuoden muutaman päivän juhlien järjestämisen takia. Tuskin venetsialaisia on valmisteltu kokopäiväisesti vuoden ajan.
- Anonyymi
Kävin viimeksi vuonna 1972 Urheilukadulta katsomassa Apian lavalle. Siellä joku Reijo Frank tai joku sen tapainen lauloi kovalla paatoksella työväen laulua. En kestänyt kuunnella vaan lähdin pois, enkä ole katunut poistumistani.
- Anonyymi
Joko on jaettu 20000 lippua että saadaan väkimäärää nostettua.
- Anonyymi
Helposti, jokainen talkoolainen saa 100 ilmaista lippua jaettavaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Helposti, jokainen talkoolainen saa 100 ilmaista lippua jaettavaksi.
siis myytäväksi, talkoolippuja kaupattiin kylillä ihan ok hintaan.
- Anonyymi
Meinaatteko, että esim. torstain konserttiin saisi lippuja vielä torstaina portiltakin ?
- Anonyymi
Kommunistijuhliin pääsee kun heilutat punaistalippua🤮
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kommunistijuhliin pääsee kun heilutat punaistalippua🤮
ja hyräilet, ellet peräti laula kansainvälistä.
- Anonyymi
No hyvä, täytynee opetella sanat, vaikka ei tuo lipunkaan hinta paha ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432799SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652266Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781939Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401522
- 661103
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön253922Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918- 39790