Legendan mukaan kun

ilmavoimien lentäjä muutti uuteen asuntoon, muutaman viikon sisällä ovelle tuli puolalainen opiskelija myymään tekemiään maalauksia. Pitäneekö paikkansa?
5835
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin mitä sitten?

Äänestä

Pitää paikkansa, 3kk välein käytiin ja ei tarvinnut olla lentäjä. Kenttähenkilökunnalla samaa touhua. Isoveli valvoo. Muissa kerrostalon asunnoissa ei käyty.

Äänestä

Oli yhteen aikaan varsinainen riesa nämä taulukauppiaat, talo talolta menivät.
Onneksi ei ole näkynyt enää 10 vuoteen.

Äänestä
  • Jep. Nykyään meidän veronmaksajien ylläpitämät Kela/Soskatuet ovat hyvinkin riittävät pitämään yllä maahanmuuttajien elintasoa! Ei tarvii kaupata tauluja enää.... Ps. Muistakaa suomalaiset puskea töitä selkä vääränä! 🤑

    Äänestä

Minimanista hakivat taulut.Eivät itte tehneet.Kattoin heti kun minulle kauppasivat ylihintaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ilmavoimien lentäjä muutti uuteen asuntoon, muutaman viikon sisällä ovelle tuli puolalainen opiskelija myymään tekemiään maalauksia. Pitäneekö paikkansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu