Kaupunki toivoo että annetaan palautetta sen nettisivujen palautepalvelun kautta mutta sitten ei kukaan vastaa. Siis asiallisiin palautteisiin ei tule vastausta. Keusote vielä pahempi. Niiden sivuilla ei voi antaa muuta palautetta kuin jotain ihmeen hymynaamoja. Kertoo kyllä jotain meidän asukkaiden eli maksumiesten arvostuksesta.
Kummallista
4
294
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri myös tuosta syystä Keusoten ja kaupungin byrokratiaa karsastetaan. Ainut todellinen mahdollisuus on antaa palautetta henkilökohtaisesti ja aina johtavalle henkilölle. Kun palautteen antaa asiallisesti taustat hyvin esille tuoden niin usein jopa ongelmat ratkeaa. Netin kautta annetut viestit / palautteet eivät johda mihinkään, koska niiden avulla epämieluisat asiat voi unohtaa. Tätä se on ollut jo ainakin 25 vuotta eri tahoilla työtehtävissäkin. Kssvokkain väistöä ja unohtamista ei voi tehdä, koska sinnikkäimmät pitää siitä jopa päivittäin huolen.
- Anonyymi
Henkilökohtaisesti, kasvokkain, johtavalle henkilölle,,,, Ei hän niitä johtavia henkilöitä nää missään,siellä ne on neljän seinän sisällä visusti piilossa. Ei ne tuolla kaduilla ja toreilla liiku, pelkäävät että joku vielä saattaa kysyä jotain.
- Anonyymi
Keusote kyllä facebookissa vastailee välillä kun ihmiset laittaa kiukkusia kommentteja, mutta luulis nyt että omaan terveyteen liittyvissä kysymyksissä ei tarttis nimellä jossain somessa kysellä tietoja. Ei kaikki halua tuoda omia asioita julki, vaikka olis pienikin juttu mutta sellanen,että vastausta ei netistä löydä.
- Anonyymi
Täytyy ihmetellä miksi tehdään nettiin palautepalvelu jos sieltä ei saa palautteisiin vastausta. Tästähän asukas valitti huimat kaksi ihmistä keränneessä kuntalaistapaamisessakin. Torikokoukset sun muut vaikuttavat johtajien poseeraukselta. Veronmaksajien mielipiteet eivät oikeasti kiinnosta eikä niillä ole vaikutusta mihinkään jos ovat vääränlaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1184907Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2233914Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371394
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741384En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5861279- 531165