Noita sähköpotkulautoja jätetään mitä ihmeellisimpiin paikkoihin?
Minkä ihmeen takia?
22
204
Vastaukset
- Anonyymi
Olen nähnyt niitä uimarannalla veden äärellä, liikenneympyrän keskellä, ojanpenkalla, keskellä jalankulkusiltaa, kesäterassilla, torivessassa jne.
- Anonyymi
Niitä käyttää sellaiset ihmiset, jotka eivät muutenkaan piittaa, välitä sellaisista asioista: Jotka ovat ns, Yhteishyvää.
Katsovat, että ei ole heidän velvollisuutensa muuta kuin käyttää ja jättää siihen mihkä toppaavat.
Näin ollen pohjalaisittain sanottuna: Jättävät kuin, paskan puostaan. - Anonyymi
Heittää kaivoon tai folio pussiin, niin eivät löydä enää!😆😃😄
- Anonyymi
Siis, niissä on tunniste tiedot(ainaskin) viimmeisestä käyttäjästä.
Itku tulee monelle, kun lasku postiluukusta kilahtaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis, niissä on tunniste tiedot(ainaskin) viimmeisestä käyttäjästä.
Itku tulee monelle, kun lasku postiluukusta kilahtaa.Kun lasku postiluukusta kilahtaa niin potkulauta ylös kaivosta vilahtaa.
- Anonyymi
Yks Lääkäri jo varoittelee sähköpotkulautojen varoista leuka ja aivovammaista.
- Anonyymi
Luulisi että tänne tulee sama kun muissa kaupungeissa että vuokrafirmaa sakotetaan jos niitä lojuu pitkin katuja ja vastaavasti ne voivat taas laittaa vuokraaja esim kk käyttökieltoon. ainakin oulu ja vaasa teki niin.
Onhan niitä ilmestynyt kaikkialle jalkakäytävien varsille. Ei niistä kuitenkaan vielä ole ollut haittaa. Sen verran osaavat skuuttinsa pysäköidä jalkakäytävien sivulle.
- Anonyymi
Kyllä jotku jättää skuuttinsa keskelle jalkakäytävää poikittain.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä jotku jättää skuuttinsa keskelle jalkakäytävää poikittain.
Jotkut varmaan jättävätkin. En ole sellaista vielä täällä huomannut. Johtuneeko vielä pienimääräisestä skuuttie käytöstä, tai sitten olen vain haahuillut keskikaupungilla. Ehkä niitä jätetään syrjemmässä enemmän ihan keskelle katua.
- Anonyymi
No täällä ei sentäs ihan ihmeellisimpiin. On ne aika hyvin ollut jalkakäytävien sivuissa. Itsellä ei ole tuollaisiin tarvetta, kun kävelymatkat kaupungissa ovat about alle 1km. Voishan sitä tietenkin hurjastella skuutilla vähän pidemmällekin, mutta ei tasapaino riitä.
- Anonyymi
Siitä kai saa jonkun sakon jos sellaisen jättää paikkaa missä se haittaa muuta kulkua?
En ole huomannut, mutta liikun lähinnä kaupungin keskustassa. Siellä on tilaa jättää potkulaudat hieman syrjemmälle ja sitten joku toinen ottaa sen käyttöönsä.
Itselläni pankkikortin käyttö tuottaa jo tuskaa, joten ei en ole sähköpotkulautojen potentiaalinen käyttäjä. Apostolilla pääsee hitaasti, mutta varmasti.Sakkoahan siitä minun tietääkseni tulee jos jättää skuutin sopimattomaan paikkaan. Pankki- tai luottokortillahan niitä saa ottaa käyttöönsä.
- Anonyymi
Ei saa sakkoa ei poliisit valvo skuuttien parkkeeraamista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei saa sakkoa ei poliisit valvo skuuttien parkkeeraamista.
Poliisille skuuttien valvomista nyt suunnitellaan. Se ei toteutune mutta jokin muu muutos tai rajoite kyllä on tiedossa. Sakko maksetaan todennäköisesti vuokrausyritykselle. Tierillä on jo nyt lisähinnasto rikkeistä 50 - 1500 euroa.
- Anonyymi
Onkohan se joki pakkomielle?
Täällä Hämptonissa en ole tuollaista toimintaa nähnyt. Onko sitten mustat miehet, jotka jättävät niitä mihin sattuu?
- Anonyymi
ei siitä sanktiota sille yritykselle tule jos ne on juurikin oikein parkkeerattu sivuun ja he keräävät ne pois joka vuorokausi. idea onkin että toinen saa jatkaa siitä missä on. mutta jos niitä makaa pitkin poikin on vaaraksi muulle liikenteelle. rangaistaan yritystä ja sen on helppo katsoa kellä kone on ollut silloin ja laittaa kyseinen ihminen esim kk käyttökieltoon koska maksu tapahtuu aina sähköisesti
- Anonyymi
Useampia lauta ollut keskellä pyörätietä ja jalkakäytävää... Kolareita on jo sattunut.
Vielä lähtee joltain henki, kun sopivasti osuu tuollaiseen "ansaan" joka on keskellä tietä.
Erikoinen homma, että tuo sallitaan Seinäjoella. Muualla on monessa paikassa jo yrityksiä laitettu vastuuseen. Ei lautafirmat omista katuja kuten nyt tuntuu olevan. Ihan sama mihin jättää ja miten jättää..
Terveyskeskuksessa on porukkaa jo riittänyt näiden jäljiltä.- Anonyymi
Nuorilta miehiltä aivot jäässä skuuttikaatumisen jälkeen . Näitä on jo palijo.
- Anonyymi
Omituisin paikka scooteille on Kivistöntiellä siinä rautatiesillalla korkeimmalla kohdalla. Siellä on usein scootteja mutta minne niiden käyttäjät on hävinneet.
Hyppääkö ne sillaklta alas junan alle?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637