"Yli 300 venäläistä pappia allekirjoitti vetoomuksen, jossa Kirill halutaan kirkkotuomioistuimeen vastaamaan sanomisistaan. "
Kirill= Venäjän kirkon päällikkö.
Putinin media ei kirjoita asiasta sanaakaan. Pelkääkö Putin kansan mielipidettä !!!!
VAIKUTTAA SILTÄ ETTÄ PUTIN PELKÄÄ KANSAN MIELIPIDETTÄ OIKEIN TOSISSAAN !!!!
Kirill= Venäjän kirkon päällikkö.
Putinin media ei kirjoita asiasta sanaakaan. Pelkääkö Putin kansan mielipidettä !!!!
VAIKUTTAA SILTÄ ETTÄ PUTIN PELKÄÄ KANSAN MIELIPIDETTÄ OIKEIN TOSISSAAN !!!!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Höpö höpö, jos näin on niin kohta siellä on 300 pappia vähemmän. Varmaan kompastuvat kaapuihinsa tai jotain muuta traagista, lähtevät tuntemattomaan paikkaan leirille ja Kiril senkun porskuttaa ja huutaa puten äänitorvena. Siksi siitä ei voi kertoa siellä koska on paljon helpompi hävittää 300 henkeä jos ei siitä julkisesti tiedetä.
Mistähän tuo avauksen väite on peräisin, kun googlaamalla ei löydä mitään sen tapaistakaan?
Löysin tuosta maininnan vain joltain äärikristittyjen omalta sivustolta, jonka luotettavuutta pidän vähintäänkin kyseenalaisena. Epämääräinen juttu ilman luotettavia lähteitä vaikuttaa enemmänkin kissanhännän nostamiselta eli kristittyjen omakehulta.
Mutta entä jos ne 300 pappia ovatkin vakaumuksellisia kristittyjä ?
Niitä samoja, jotka mm. Roomassa mieluummin menivät leijonien tapettavaksi kuin kumarsivat keisaria ylimpänä valtiaana.