Työttömyys pois het nyt

Hguikkkjgfthui
Hghikooo
työkkäri voisi itse lähettää jokaisen puolesta 4 hakemusta kuukaudessa työnantajille sittemmpä ottavat kenen haluavat...kuka menee töiin kuka ei....ei sen vaikempaa
Ja sitten kun kokoomus oikeen haluaa työllistää nii n työkkäri voisi löhrttas vaikka 100 hakemusta kaikkien työttömien puolesta joka päivä
Tilus ainakin työpaikkoja tuökkäriin
Minä haluun sinne heti
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On se kumma, että työntekijöistä on pula ja työ ei kelpaa. Kelan luukulle kyllä mennään ja vaaditaa tukia kun työ ei kelpaa. Asumistuet pois, niin alkaa työ kiinnostaan.

Äänestä

No kun ei ne ota ketään töihin pitää olla jotain erinomaista että saa huonosti hoidetun yrityksen kukoistamaan kun Yrittäjällä putki päällä jo kymmen vutta tai ei edes psokslka
. Kondultto

Äänestä
  • Jotenkin uskon ton putken, muttei taida olla yrittäjällä.

    Työttömäksi ilmoittautuu myös sellaisia, joita ei voi lähettää töihin koska se olisi rangaistus työnantajalle.
    Ne pitäisi putsata pois koska ovat työkyvyttömiä.

    Äänestä

Miksei kerrota,miksi joku ei kelpaa työhön? Aina vain rutina,että vieroksutaan työtä.

Äänestä
  • Se on virkamiesten laiskuutta.

    Ihmisiä, jotka omalla toiminnallaan aiheuttavat työttömyyden, ei pitäisi roikottaa työttöminä. En usko, että niitä on valtavasti, mutta varmasti prosentin verran tai pari.
    He tietävät kyllä itsekin, mitä tekevät saadakseen työtä.

    Selkeä merkki kyvyttömyydestä on se, ettei kykene valittamatta kopioimaan yhtä hakemusta viikossa. Jos siihen ei pysty, ei varmasti pysty heräämään aamulla töihinkään saati sitten tekemään työpäivää. Neljän hakemuksen tekemiseen menee hitaimmallakin tunti kuukaudessa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hguikkkjgfthui
Hghikooo
työkkäri voisi itse lähettää jokaisen puolesta 4 hakemusta kuukaudessa työnantajille sittemmpä ottavat kenen haluavat...kuka menee töiin kuka ei....ei sen vaikempaa
Ja sitten kun kokoomus oikeen haluaa työllistää nii n työkkäri voisi löhrttas vaikka 100 hakemusta kaikkien työttömien puolesta joka päivä
Tilus ainakin työpaikkoja tuökkäriin
Minä haluun sinne heti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu