kun sähköä säännöstellään.
Että kulkeeko se auto aamulla 5 kilometriä, vai 7 kilometriä 😂
Hyvä Sanna ja vihreä siirtymä
Helppo on ladata sähköautoja ensi talvena
8
83
Vastaukset
- Anonyymi
Loput voi työntää. Se on sitä vihreetä siirtymää.
- Anonyymi
Aina voi toivoa, että naapurilla on polttomoottoriauto ja sama suunta😄😄😄
- Anonyymi
Mites liikennevalot?
Päällä vai pois?- Anonyymi
Ne vähän vilkkuu sen mukaan tuleeko virtaa vai ei, viherkommari sähköautokuskia hermostuttaa että piisako virta odotella pakkasessa lämmitys päällä valon vaihtumista ja että pääseekö kahdensadan metrin päässä olevalle konttorille.
Vieressä oleva Mersun nokivasara nakuttaa rauhassa ja raksalle menossa oleva työhenkilö siemailee rauhassa kahvia termarin mukista.
- Anonyymi
Sähköauto on pölhökustaiden valinta
- Anonyymi
Virta loppuu lataa välittömästi pitää olla aggregaatti mukana
- Anonyymi
Ostakaa sähköpyörä ja ladatkaa sen akku sähkökatkon aikana naapurin tökkelistä. Hakkapeliitta.
Mistä aloittaja on saanut tiedon siitä, että mahdolliset sähkökatkot olisivat yöllä jolloin verkostossa on pienin sähkön kulutus?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522993Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981