Suomi ei näe

Rahaa kyllä syydetään vaikka millä syyllä ulkomaille.
Omista leipäjonoista ei saa edes puhua, kai tämäkin kirjoitus poistetaan.
Silloin kyllä tulee häijympi tilalle.

Hoitakoon kukin omat asiansa ja köyhänsä, eikä niin, että Suomi hoitaa muiden köyhät ja vähän rikkaammatkin ja unohtaa omansa.

200 x 0 = 0
5470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

luulen, että afrikka on kykenemätön auttamaan itseään, koska afrikan hallitukset ovat liian itsekkäitä jakaakseen omia öljylähteitään omille kansalaisille.

Luulen, että amerikka ja ruotsi auttavat eniten näitä afrikkalaisia, suomen budjetti riittää näihin vapaaehtoisiin 1.50e keräyksiin.

Ajattele, jos joka ikinen suomalainen lähettäisi päivittäin 1.50e afrikkan köyhille. Ei muuttaisi mitään, afrikan hallitukset ottaisivat yli 80% näistä rahoista.

Äänestä

Nämä tavjahaloset ja muut vasemmistofasistit eivät ole koskaan halunneet oman maansa parasta. Kehitysapu on vain yksi keino heille romahduttaa Suomen kansantalous, sillä he ovat katkeria ihannevaltakuntansa Neuvostoliiton romahduksesta ja nauttivat nyt saadessaan tuhota Suomen.

Äänestä

Eihän avustus varoilla ole tarkoituskaan
elättää kuin avustus järjestöjä, niissä puuhas-
televa kaipaavat toimintaa ja jonkunhan sekin
pitää maksaa.

Äänestä

unohdetaan vaan koko kehitysapu, jotta suomen "köyhät" voisivat jonottaa leivän sijasta pullaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Itseään kirjoitti:

Rahaa kyllä syydetään vaikka millä syyllä ulkomaille.
Omista leipäjonoista ei saa edes puhua, kai tämäkin kirjoitus poistetaan.
Silloin kyllä tulee häijympi tilalle.

Hoitakoon kukin omat asiansa ja köyhänsä, eikä niin, että Suomi hoitaa muiden köyhät ja vähän rikkaammatkin ja unohtaa omansa.

200 x 0 = 0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu